Karakter boyutu :
Mektuplar Çanakkale’den” oyunu sahnelendi

Mektuplar Çanakkale’den” oyunu sahnelendi

Tarih 19 Mart 2016, 18:05 Editör reşat tula

Rize Gençlik Merkezi Kişisel Gelişim Atölyesi Drama Grubu tarafından “Mektuplar Çanakkale’den” oyunu sahnelendi.

18 Mart Çanakkale Kara Harekatı’nın 101.yılında tüm yurtta çeşitli etkinlikler yapıldı. Rize Gençlik Merkezi de bugünün gençler tarafından unutulmaması ve o günün ruhunun yaşaması amacıyla bir dizi etkinlikler gerçekleştirdi. 

Sahil Camisinde başlayan Sabah namazı ve ardından 18 Mart günü Çanakkale’de çıkan yemek menüsünün( Üzüm hoşafı ve yarım ekmek) dağıtımı, Çanakkale temalı Gençlik Merkezi üyelerince yapılan “Resim ve Ebru” sergisi ve ardından da yine Gençlik Merkezi oyuncularınca hazırlanan “Mektuplar Çanakkale’den” isimli oyun oynandı.

Çanakkale’e cephelerinden anaya,sılaya yazılan bazen ulaşan bazense hiç ulaşamayan mektuplar Gençlik Merkezi üyelerince sahnelendi.

Programla ilgili konuşma yapan Rize Valisi Sayın Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı Hanımefendi ; “Bu güzel ve anlamlı eser için gençlerimize ve hocalarına çok teşekkür ediyorum. Çanakkale sadece Osmanlı Devleti’nin vilayetlerinin asker gönderdiği bir savaş değildi, o cephede Libya vardı, Hicaz vardı, Filistin vardı, Afganistan vardı bu bağlamda Çanakkale bir ümmet savaşıydı diyebiliriz. Ben tekrar Gençlik Merkezi ekibine teşekkür ediyor ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
Programa Rize Valisi Ersin Yazıcı ve eşi Hanife Yazıcı Hanımefendi,Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Sivrikaya, Dernekler Müdürü Kazım Demirci ,İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğlu, MÜSİAD Rize Şube Başkanı Mahmut Dabak, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Kemal Aksu, Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyelerive çok sayıda davetli katıldı.

Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  04.12.2020
 

04.12.2020..

İzlenme: 3

   
  03.12.2020
 

03.12.2020..

İzlenme: 8

   
  02.12.2020
 

02.12.2020..

İzlenme: 19

   
  01.12.2020
 

01.12.2020..

İzlenme: 14

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar