Karakter boyutu :
Mektuplar Çanakkale’den” oyunu sahnelendi

Mektuplar Çanakkale’den” oyunu sahnelendi

Tarih 19 Mart 2016, 18:05 Editör reşat tula

Rize Gençlik Merkezi Kişisel Gelişim Atölyesi Drama Grubu tarafından “Mektuplar Çanakkale’den” oyunu sahnelendi.

18 Mart Çanakkale Kara Harekatı’nın 101.yılında tüm yurtta çeşitli etkinlikler yapıldı. Rize Gençlik Merkezi de bugünün gençler tarafından unutulmaması ve o günün ruhunun yaşaması amacıyla bir dizi etkinlikler gerçekleştirdi. 

Sahil Camisinde başlayan Sabah namazı ve ardından 18 Mart günü Çanakkale’de çıkan yemek menüsünün( Üzüm hoşafı ve yarım ekmek) dağıtımı, Çanakkale temalı Gençlik Merkezi üyelerince yapılan “Resim ve Ebru” sergisi ve ardından da yine Gençlik Merkezi oyuncularınca hazırlanan “Mektuplar Çanakkale’den” isimli oyun oynandı.

Çanakkale’e cephelerinden anaya,sılaya yazılan bazen ulaşan bazense hiç ulaşamayan mektuplar Gençlik Merkezi üyelerince sahnelendi.

Programla ilgili konuşma yapan Rize Valisi Sayın Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı Hanımefendi ; “Bu güzel ve anlamlı eser için gençlerimize ve hocalarına çok teşekkür ediyorum. Çanakkale sadece Osmanlı Devleti’nin vilayetlerinin asker gönderdiği bir savaş değildi, o cephede Libya vardı, Hicaz vardı, Filistin vardı, Afganistan vardı bu bağlamda Çanakkale bir ümmet savaşıydı diyebiliriz. Ben tekrar Gençlik Merkezi ekibine teşekkür ediyor ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
Programa Rize Valisi Ersin Yazıcı ve eşi Hanife Yazıcı Hanımefendi,Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Sivrikaya, Dernekler Müdürü Kazım Demirci ,İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğlu, MÜSİAD Rize Şube Başkanı Mahmut Dabak, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Kemal Aksu, Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyelerive çok sayıda davetli katıldı.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI