Karakter boyutu :
Sütlüoğlu sporcularını ödüllendirdi

Sütlüoğlu sporcularını ödüllendirdi

Tarih 21 Mart 2016, 15:20 Editör reşat tula

Rize Yeni Şehir Spor salonunda sona eren, Türkiye Gençler Grekoromen Şampiyonasında, ÇAYKUR spor Grekoromen güreş takımı birçok klasmanda elde etmiş olduğu birincilik, ikincilik ve üçüncülük şampiyonluklarıyla, yarışmaya katılan 48 il takımı arasında Türkiye Şampiyonluğu üçüncülüğünü kazanmayı başardı.

Rize’de üç gün devam eden, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Güreş Federasyonu Gençler Grekoromen Türkiye Şampiyonasın da, 57 takım Puanıyla Ankara ASKİ Spor Kulübü Şampiyonanın 1.cısı oldu. 54 takım puanıyla İstanbul Büyük Şehir Belediye spor Kulübü şampiyonanın ikincisi olurken, 35 Takım puanıyla ÇAYKUR Spor Kulübü Şampiyonanın üçüncülüğünü elde etmiş oldu.

Müsabakaların ilk gününde, ÇAYKUR sporlu güreşçi 96 kilo klasmanında İbrahim Tığcı rakiplerini yenerek, Türkiye Şampiyonası birincisi oldu. Güreş müsabakaların ikinci gününde, 74 kilo klasmanında ÇAYKUR sporlu Güreşçi Ömer Gavuz Türkiye üçüncülüğünü elde etmiş oldu. Güreşlerin son gününde, Çaykurspor’un bir başka başarılı güreşçilerinden, 84 kilo klasmanında Salih Aydın Türkiye şampiyonası üçüncüsü olarak kulüplerine, bir altın, iki bronz madalya ve Türkiye Şampiyonluğu üçüncülük kupasını kazandırmayı başardılar.

Çaykur Genel Müdürü ve Çaykurspor Kulübü Başkanı İmdat Sütlüoğlu, Gençler Türkiye Şampiyonasının ikinci gününde Rize Yeni Şehri Spor salonunda, İstanbul dan Lise arkadaşı Eski dünya grekoromen şampiyonu Salih Bora ile birlikte bir müddet müsabakaları seyrederek, dereceye giren güreşçilere madalyalarını taktim etti. Sütlüoğlu, müsabakalarda dereceye giren, bütün takımların sporcularına, antrenör ve hakemlere Çaykur’un çaylarından hediye etti. Genel Müdür Sütlüoğlu, müsabakaların ardından, Türkiye şampiyonası üçüncüsü olan, sporcularını, antrenör ve idarecilerini makamında kabul ederek tebrik etti. Çaykurspor Kulübü Başkanı İmdat Sütlüoğlu, altın ve bronz madalya ile takım halinde Türkiye şampiyonası üçüncülük kupasını kazanan takımının sporcu ve antrenörlerine ÇAYKUR’unun üretmiş olduğu çeşitli ürünlerle birlikte, yöresel el sanatları ürünleri hediye etti.

Rize’de üç gün büyük bir mücadele içeresinde geçen güreş yarışmalarına, Rizeli güreş severler ailece yoğun ilgi gösterdiler. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Rize’de üç gün boyunca oldukça heyecanlı, sevgi, saygı ve dayanışma içerisinde geçen bu şampiyonluk organizasyonun bu denli başarılı olmasında bizlere ev sahibi olarak destek ve katkı sağlayan, Rize Valiliğimize, Eski Çevre Bakanı ve Çaykur Genel Müdürümüz İmdat Sütlüoğlu’na, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ve personeline, Rize Güreş İl Temsilcisi Muammer Pala’ya, bizlere ve tüm güreş camiasına, Rize basınına, çok sıcak ve örnek misafirlik sergileyen tüm Rizeli İdarecilere, sporseverlere, Rize halkına, şahsım ve güreş camiam olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz diye konuştu.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI-FOTOĞRAFLAR: BİRCAN SARIGÜL


Spor

Loic Remy: “3 Puan İçin Oraya Gittiğimizi Onlara Göstermemiz Gerekiyor”

Loic Remy: “3 Puan İçin Oraya Gittiğimizi Onlara Göstermemiz Gerekiyor” Süper Lig'in 6. haftasında Demir Grup Sivasspor ile karşılaşacak olan Çaykur Rizespor'un yıldız futbolcusu ...

Çaykur Rizespor, Fenerbahçe Maçı Hazırlıklarına Başladı

Çaykur Rizespor, Fenerbahçe Maçı Hazırlıklarına Başladı Süper Lig'in açılış maçında 11 Eylül Cuma günü Fenerbahçe ile sahasında karşılaşacak Çaykur Rizespor, hazırlıkl...