Karakter boyutu :
ÇAYKUR’un Rize’de fabrikasının olmadığı ilçe kalmayacak.

ÇAYKUR’un Rize’de fabrikasının olmadığı ilçe kalmayacak.

Tarih 23 Mart 2016, 17:10 Editör reşat tula

ÇAYKUR tarafından Rize’nin İkizdere ilçesinde yapılması planlanan organik fabrika için arsa çalışmaları hızlandırıldı.

İkizdere Güney Mahalle Gedik mevkiinde 8 dönüm arazi üzerinde kurulması planlanan organik fabrika için arazi konusundaki sorunlar çözülmeye çalışılıyor. Geçtiğimiz günlerde Rize Milletvekili Hasan Karal, Karayolları 10. Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş ve İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu’nun da hazır bulunduğu heyetle fabrikanın yapılmasının planladığı arsada incelemelerde bulunan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu fabrika inşaatı için gerekli olan 8 dönümlük arsa üzerinde bazı sorunlar olduğunu, bu sorunların kısa sürede çözülerek inşaata başlanacağını söyledi.

Bölgede Milletvekili Hasan Karal ve sorunun diğer ilgilileri ile inceleme yaptıklarını belirten Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu: “Bilindiği üzere İkizdere ilçemiz Rize’de fabrikamızın olmadığı iki ilçeden biri. Biz burayı 2013 yılında organik havza ilan ettik ve bu yıl İnşallah ilk olarak tam organik çay mubayaamızı yapacağız. Fabrika için arsa kamulaştırılmalarına başladık ancak arsanın bir kısmı karayolları projesi içerisinde yer alıyor. Karayolları projesinde değişiklik yaparak yolu fabrikanın yapılacağı arsadan uzaklaştıracak. Yaklaşık 1.800 metre karelik kısım özel mülkiyet bununla ilgili bedel tespiti ve tescil davası devam etmekte. Geri kalan alan ise hazineye ait kısım. Bu kısım için ise Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğünce gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra Teşekkülümüze devri gerçekleşecek. Biz bu aşamada işlerin hızlı yürümesi ve bir an önce arsa sorununun çözülüp inşaat aşamasına geçilmesi için çalışmaları yakından takip ediyoruz. İnşallah bu sıkıntılar aşılıp İkizdere ilçemize organik fabrikamızı yapacağız”. Dedi.

İKİZDERE'DE ÇAY FABRİKASI ARSASI ÜZERİNDE İNCELEME (4)

İKİZDERE'DE ÇAY FABRİKASI ARSASI ÜZERİNDE İNCELEME


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  02.10.2020
 

02.10.2020..

İzlenme: 6

   
  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 14

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 19

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar