Karakter boyutu :
Çayın Tadına Bakarak Para Kazanıyorlar

Çayın Tadına Bakarak Para Kazanıyorlar

Tarih 26 Mart 2016, 17:22 Editör reşat tula

Rize Ticaret Borsası tarafından geliştirilen Çay Tadımcısı Yetiştirme Projesi kapsamında başarılı olan kursiyerler sertifikalarını aldı.

Uzman kişilerce iki haftalık teorik ve uygulamalı olarak çayın demi, rengi, sertliği, aromatik özelliği ile kuru çayın görüntüsü eğitimi verildi. Eğitimleri başarı ile tamamlayan 95 kursiyere Borsa'da düzenlenen törenle 'çay tadımcısı' sertifikaları verildi. 

 Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, çay tadımcılığı eğitimini tamamladıklarını ifade ederek, "Dünyada üzerine tek kar yağan en doğal çay Türk çayıdır. Çayda kalite parametrelerini daha çok yükseltmemiz gerekiyor. Üretimde de kalitenin de artmasıyla beraber Türk çayını dünyaya açmayı hedefliyoruz. Bu eğitimlerle buna katkı sağlıyoruz" dedi.

Erdoğan, ilk çay tadımcılığı eğitimini 2010 yılında gerçekleştirdikleri belirterek, "50 tadımcı yetiştirdik. Bunların 36 tanesi sektörde istihdam edildi. Bu proje ile bir sonraki projelerinde ön adımını hazırlamış olduk. Bu projelerle kalite değerlerimizi yukarıya taşıyarak, hedeflerimize ulaşma yolunda elimizi güçlendirmek istiyoruz" diye konuştu.

cay-tadimcilari-sertifikalarini-aldi-(3).jpg

Kursiyer Gülşah Sandıkçı ise başlatılan projeye severek katıldığını dile getirerek, "Bu kurs sayesinde çay tadımı iyi bir şekilde öğrendik. iyi bir tadımcı olmak istiyorum. İlk defa böyle bir deneyime sahip oldum. Öğrenciler olarak çok memnun kaldık" ifadelerini kullandı.

cay-tadimcilari-sertifikalarini-aldi-(8).jpg


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 16

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 12

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar