Karakter boyutu :
ÇAYKURSPOR U23 RAFTİNG ÇAMOLUK’TA TÜRKİYE ŞAMPİYONU

ÇAYKURSPOR U23 RAFTİNG ÇAMOLUK’TA TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Tarih 28 Mart 2016, 14:18 Editör reşat tula

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Rafting Türkiye Şampiyonası, Giresun’un Çamoluk İlçesi Kelkit Çayında sona erdi.

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Rafting Türkiye Şampi yonası, Giresun’un Çamoluk İlçesi Kelkit Çayında sona erdi. 24-25-26-27 Mart 2016 günleri arasında gerçekleşen yarışmalara ilçe halkı ve Çamoluk ilçesinin dışında yaşayan, Çamoluklu vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler. Yarışmaların sonunda U23 Erkek kategorisinde Çaykurspor Rafting takımı, yarışmanın birincisi olan, Rize Su Sporları takımı ile aynı puanı alan Çaykurspor U23 takımı toplamda aynı puan olan 916 puanla Türkiye Rafting şampiyo nası ikincisi oldu. Yarışma da, Açık Yaş Erkelerde, Rize Belediye Spor Türkiye Şampiyonu birinci si, Düzce GSM1 Spor takı mı Türkiye ikincisi, Erzu rum Doğa Spor takımı Türkiye üçüncüsü oldular.
 ÇAYKUR RAFTİNG (1)

Şampiyonada U23 Erkek lerde, Rize su sporları takımı Türkiye Birincisi, aynı puanla Çaykurspor Takımı Türkiye ikincisi, Ardeşen Belediye spor takımı Türkiye Şampiyo nası üçüncüsü oldular.
Şampiyonada, U19 Erke lerde Rize GSK Türkiye şampiyonası birincisi, Rizespor Türkiye şampi yonası ikincisi, Çaykur spor Türkiye Şampiyonası üçüncüsü oldular. Açık yaş Bayanlarda Tunceli Mados takımı Türkiye şampiyonu birincisi oldu. U19 Bayanlar kategori sinde Beyazsu Takımı Türkiye Şampiyonu oldu.
 
Şampiyonanın Madalya Töreninde konuşan, Geliştirilmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Asbaşkanı Fikret Yardım cı, “Çamoluk ilçesinin ortasından geçen Kelkit çayının doğa sporları için geç keşfedilmiş oldu. Çamoluk Belediye Başka nının bu organizasyonda katkısı tarif edilemez. Çamoluk bir doğa harikas ı, oldukça misafirperver insanların yaşadığı, Kelkit çayının bir gelinlik gerdan lığı gibi ilçeyi sarmalayıp, süslemesi, bu şirin ilçenin geleceğinin ne kadar geliş meye müsait olduğunu göstermektedir. Büyük bir heyecan, sevgi ve coşku içerisinde geçen bu şam piyonada bizlerin yanında bu organizasyonun büyük bir başarı ile tamamlan masına katkı sağlayan, İlçe kaymakamımıza, En büyük partnerimiz İlçe Belediye Başkanımız Savaş Akarçeşme’ye, Federasyonumuzun diğer yetkililerine, hakemleri mize, Rafting komitemize, sporcularımıza, ilçe halkına bizlere dört gün boyunca vermiş oldukları hizmetlere sonsuz teşekkür ediyoruz. İnşallah gelecek yılda, Türkiye Rafting ve Kano şampiyonasının da bu güzel ilçemizde gerçekleş tirme çalışmalarına başlayacağız. Buradaki dört gün boyunca devam eden yarışmalar sonu cunda, klasmanlarında Türkiye şampiyonu olan takım ve sporcuları tebrik ediyorum. Dereceye girmeyen, geleceğin şampiyonu takım ve spor cularımızda kutluyorum. Çamoluk halkının misafir perverliğine teşekkür ediyorum” dedi. Şampiyon takımlara, Madalyaları Çamoluk Kaymakamı Kemal Karahan, Çamoluk Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme, Rafting As Başkanı Fikret Yardımcı, DSİ Bölge Müdür Mahmut Berber, Çamoluk Dernek Başkanı Hacı Ali Canik, Kano Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Fatih Bektaş, Çamoluk İlim ve Kültüre Hizmet Derneği Erkek Öğrenci yurt Müdür Adem Sağlam, Çamoluk İl Genel Meclis Üyeleri Orhan Uzunkaya ve Abdullah Kürkçü tarafından verildi. Şampiyon takımlara, antrenörlerine Çamoluk Belediyesi tarafından Çamoluk Balı ve Çamoluk’u tanıtan kitap hediye edildi.
ÇAYKUR RAFTİNG (1) ÇAYKUR RAFTİNG
HABER VE FOTOĞRAFLAR: BAYRAM ALİ KAVALCI-ÇAMOLUK

Spor

Loic Remy: “3 Puan İçin Oraya Gittiğimizi Onlara Göstermemiz Gerekiyor”

Loic Remy: “3 Puan İçin Oraya Gittiğimizi Onlara Göstermemiz Gerekiyor” Süper Lig'in 6. haftasında Demir Grup Sivasspor ile karşılaşacak olan Çaykur Rizespor'un yıldız futbolcusu ...

Çaykur Rizespor, Fenerbahçe Maçı Hazırlıklarına Başladı

Çaykur Rizespor, Fenerbahçe Maçı Hazırlıklarına Başladı Süper Lig'in açılış maçında 11 Eylül Cuma günü Fenerbahçe ile sahasında karşılaşacak Çaykur Rizespor, hazırlıkl...

Tüm Fotoğraflar    

  18.01.2021
 

18.01.2021..

İzlenme: 3

   
  15.01.2021
 

15.01.2021..

İzlenme: 17

   
  14.01.2021
 

14.01.2021..

İzlenme: 18

   
  13.01.2021
 

13.01.2021..

İzlenme: 18

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar