Karakter boyutu :
Vali Yazıcı Renk Projesini Değerlendirdi

Vali Yazıcı Renk Projesini Değerlendirdi

Tarih 31 Mart 2016, 18:03 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı Çamlıhemşin İstanbul Ticaret Odası Şehit Binbaşı Ömer Aktuğ Ortaokulunu ziyaret ederek RENK Projesini değerlendirdi.

Rize'de, eğitimin kalitesini ve başarısını artırmak için öğrenci kapasitesini geliştirmek ve öğretmenlerde motivasyonu yükseltmek amacıyla Vali Ersin Yazıcı himayelerinde yürütülen RENK Projesi devam ediyor.
Vali Ersin Yazıcı, kentte eğitimin daha üst seviyelere çıkması için çalışmalar yürütürken, düzenli bir şekilde okulları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle sohbet ediyor. Okullardaki eksikleri ve sıkıntıları dinleyen Vali Yazıcı'nın bugünkü eğitim durağı Çamlıhemşin İstanbul Ticaret Odası Şehit Binbaşı Ömer Aktuğ Ortaokulu oldu.
Vali Yazıcı'yı ziyarette Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, Çamlıhemşin Kaymakamı Aziz Gölbaşı, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş,  Çamlıhemşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Engin Albardak, Topluca Köyü Muhtarı Mustafa Kestioğlu,  Okul Müdürü Nizamettin Yılmaz, öğretmenler ve öğrenciler karşıladı.
Okulda görev yapan idareci ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Yazıcı, okulun idari yapısı ve öğrencilerin karşılaştıkları sorunlar hakkında bir toplantı yaptı.
EĞİTİM TOPLUMLARIN EN ÖNEMLİ KONUSUDUR
Rize Merkez ve İlçelerinde eğitim kurumlarının en iyi düzeye yükselmesi, öğrencilerin başarılı olmaları için ne gerekiyorsa yapılmaya devam ettiğini belirten Vali Yazıcı, şunları söyledi: "Eğitim ve öğretim, Vali olarak ilimizde en öncelikli konularım arasında yer alıyor. Öğretmenlerin eğitimde kaliteyi yükseltmek adına il bazında ve ilçe bazında aktif çalışmalarını gördükçe mutlu oluyorum. Eğitimde her daim ve her zaman elimizden gelen tüm çaba ve gayreti göstermeye çalışıyoruz. Eğitim toplumların en önemli konusudur. İlin eğitim durumunu en üst seviyeye çıkarmak için hep birlikte çalışıyoruz.  Çocukların kabiliyetlerini tespit ederek aileleri ile işbirliği içinde, öğrencileri iyiye, doğruya, güzele yönlendirmemiz lazım. Tabii eğitim sadece okul idaresinin, öğretmenlerin görevi değil. Veliler, öğrenciler, öğretmenler, okul idareleri tüm toplum bu işten sorumlu olmalıdır" diye konuştu.
BAŞARI İNANMAKLA BAŞLAR!
Başarının tesadüfi olmadığını söyleyen Vali Yazıcı, " Çocuklarımıza en iyi eğitimi vermeye çalışmak en önemli görevimiz olmalıdır. Başarılı olmak için inanmak ve büyük hedefler koymak lazım. Bu başarınız topluma, vatana ve millete başarılı hizmet olarak geri dönecektir. Biz buna inanıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edin. Bu renkli seferberlikte; sefer arkadaşlarımız olan öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, eğitim yöneticilerimize, proje destekçilerimize ve RENK'e kendi rengini veren tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum "  dedi.
KİTAP OKUMA SAATİ
Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, Çamlıhemşin Kaymakamı Aziz Gölbaşı,  İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş,  Çamlıhemşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Engin Albardak, Topluca Köyü Muhtarı Mustafa Kestioğlu öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.
Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.
MERAK EDİP ARAŞTIRIN
Eğitim hayatının önemine dikkat çeken Vali Yazıcı, çok çalışmanın istenilen hedefe ulaşmada en önemli unsur olduğunu belirterek öğrencilere; başarılı olmak istiyorlarsa merak edip araştırmalarını, çok okuyan ve okuduğunu iyi anlayan öğrenciler olarak eğitim hayatlarına devam etmeleri tavsiyesinde bulundu.
HERKES KİTAPLA DOST OLSUN
Okumanın son derece faydalı olduğunu aktaran Vali Yazıcı, "Okuma saatini benimle paylaştığınız için sizlere teşekkür ederim. Herkes kitapla dost olsun. Kitaplar gerçekten bizim kültürümüzdür, geleceğimizdir.  Kitap okumanın boş zaman işi değil, yaşam şekli olduğunu göstermek için bugün bu etkinliği gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.
Vali Yazıcı, sınıfta sohbet ettiği öğrencilere çeşitli sorular sordu. Vali Yazıcı'nın, öğrencilere dikkat gerektiren sorular sorması ve aldığı cevaplarla birlikte gelişen esprili diyaloglar gülüşmelere neden oldu. 
TEOG İÇİN BAŞARILAR
Vali Yazıcı, Çamlıhemşin İstanbul Ticaret Odası Şehit Binbaşı Ömer Aktuğ Ortaokulunun TEOG birinci sınavında il genelinde başarılı okullar arasında bulunmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, önümüzdeki günlerde yapılacak TEOG 2. Sınavında da öğrencilerin başarılarının devamını diledi.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI