Karakter boyutu :
ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR

ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR

Tarih 02 Nisan 2016, 17:51 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, 1-7 Nisan Kanser Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Yazıcı, Kanserle Savaş Haftası nedeniyle yayımladığı mesajında, vatandaşları bu konuda bilinçli olmaya ve kanserle savaşmaya davet etti.
Vali Ersin Yazıcı, kanser konusunda toplumda farkındalık sağlanması ve toplum bilincinin geliştirilmesinin, kanserle mücadelede en etkili yöntemlerin başında geldiğini vurguladı.
KANSER, ÖNLENEBİLİR BİR HASTALIK
Kanserin önlenebilir bir hastalık olduğunu hatırlatan Vali Yazıcı, "Tıp biliminin genişlemesi, yaygın hale gelen spor faaliyetleri, insanlarımızın eskiye göre daha bilinçli beslenme, daha sağlıklı yaşama istekleri kanser hastalığının önüne geçme konusunda bizleri güçlü kılmaktadır. Erken tanı ve tedavi kanserli hastalarda önemli oranda iyileşme mümkün olabilmektedir. Hâlbuki bilgi eksikliği, korku, ihmal gibi nedenlerle insanlar zamanında hekime başvurmamakta; böylece tanı gecikmekte, tedavi de güçleşmektedir "dedi.
DEVLETİMİZ BÜYÜK ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYOR
Bir hastalıktan korunmak için o hastalığın nedenlerinin bilinmesi gerektiğini ifade eden Vali Yazıcı, "Vatandaşlarımıza önce bu hastalığa yakalanmamaları için gerekli önlemleri almalarını ve kanserden değil, geç kalınmasından korkulması çok önemlidir. Devletimiz ve kanserle mücadele alanında kurulmuş olan Sivil Toplum Kuruluşları kanserin önlenmesi, erken teşhis ve tedavilerin en doğru şekilde yapılması için çok büyük çalışmalar yürütmektedirler. Kanser haftası münasebetiyle; tüm insanlarımıza hastalıklardan korunmak için doğru beslenmenin önemini hatırlatarak, halen kanser hastalığından muzdarip olan vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim "dedi.

Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  01.12.2020
 

01.12.2020..

İzlenme: 2

   
  30.11.2020
 

30.11.2020..

İzlenme: 8

   
  28.11.2020
 

28.11.2020..

İzlenme: 15

   
  27.11.2020
 

27.11.2020..

İzlenme: 20

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar