Karakter boyutu :
BAŞARININ SIRRI GÖNÜL BİRLİĞİ

BAŞARININ SIRRI GÖNÜL BİRLİĞİ

Tarih 06 Nisan 2016, 17:39 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı okul ziyaretlerine Çayeli Büyükköy İlk/Ortaokulu ile devam etti.

Vali Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, Çayeli Kaymakamı Turgay Ünsal, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş ve Büyükköy Belediye Başkanı Mustafa Külünkoğlu ile birlikte Büyükköy Ortaokulunu ziyaret ederek, Okul Müdürü Abdulkadir Demir'den okulun fiziki ve eğitim durumu hakkında bilgi aldı.
Vali Yazıcı, ziyaret ettiği okulda öğretmenlerle bir araya gelerek, RENK Projesi ile okulun eğitim durumunu değerlendirdi.
EĞİTİM, GÖNÜL İŞİDİR, TEMELİNDE SEVGİ VAR
Vali Yazıcı, yaptığı açıklamada, "Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı iyi yetiştirmek, geleceğe iyi hazırlamak, bizlerin en öncelikli görevidir. Eğitilmiş bireyler, gelecekte en büyük güvencemiz olacaktır" dedi.
Öğretmenlerle toplantısında eğitimin gönül işi olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, "Eğitim, gönül işidir, temelinde sevgi vardır. İşini severek yapan, öğrencilerini milli ve manevi değerlerimize göre yetiştiren öğretmenlerimizin fedakârlıklarıyla birlikte, ilimizde hayata geçirdiğimiz projeler ve devletimizin iyileştirmeleri sayesinde birkaç yıl içerisinde eğitimde ciddi gelişmelerin olmasını bekliyoruz" diye konuştu.
BİR AİLE VE EKİP HAVASI OLUŞTURMAYA İHTİYAÇ VAR
Her ortamda eğitimin önemine değindiklerini ve okullardaki kaliteyi yükseltmek için çaba harcadıklarını vurgulayan Vali Yazıcı şunları söyledi, "Her zaman eğitime, okulların kalitelerinin artırılmasına önem verdiğimizi, ne kadar öncelik verdiğimizi defalarca ifade ettik. Okullarımızı ziyaret edip öğrencilerle, öğretmenlerle buluşmak bana ayrı bir heyecan, ayrı bir enerji veriyor. Eğitim gibi bir görevi, çocuklarımızı, geleceğimizi emanet ettiğimiz önemli bir görevi yapıyorsunuz. Mutlaka bir aile ve ekip havası oluşturmaya ihtiyaç var. Okulumuzun idarecilerine ve öğrencilerine üstün başarılar temenni ediyorum. Bizler öğrencilerimizin eğitim ve öğretimini en iyi şeklide alması için elimizden geleni yapıyoruz. Bu uğurda projelerimiz ve çalışmalarımız devam etmektedir. Olumlu sonuçları almaya devam ediyoruz.  Rize'ye geldiğim günden itibaren birçok çalışma ve faaliyetler de bulunduk. Çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirirsek, ülkemizin geleceği de o kadar iyi olur diye düşünüyorum. Onun için öğretmenlerin üstlendiği görevi önemsiyoruz.  Bizlerin bu çabasına katkısı olan başta Milli Eğitim Müdürümüze, Öğretmenlerimize, Velilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum "dedi.
Ülkenin her alanda kalkınmasının eğitimle gerçekleşeceğini belirten Vali Yazıcı, okul gezilerine devam edeceğini sözlerine ekledi.
KİTAP OKUMA SAATİ
Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, Çayeli Kaymakamı Turgay Ünsal,  İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş,  Büyükköy Belediye Başkanı Mustafa Külünkoğlu öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.
VALİ YAZICI'DAN Büyükköy Ortaokulunu ziyaret (3)
Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.
BAŞARININ SIRRI GÖNÜL BİRLİĞİ
Gittiği her okulda öğrencilerin ilgisiyle karşılaşan Vali Yazıcı'nın öğrencilerle sıcak sohbeti sırasında renkli görüntüler de yaşandı. Öğrencilerin okumayı alışkanlık haline getirmesini isteyen Vali Yazıcı, öğrencilerden gelecekte kendi hedefledikleri işi yapmalarını istedi. Hedefledikleri geleceğin peşinde koşmaları halinde vatana ve millete daha faydalı bir insan olacaklarını dile getiren Vali Yazıcı, "Ancak unutmayın ki hayatta en önemli şey birbirinize olan sevginiz, saygınız, dostluğunuz ve geleceğe dönük projeleri birlikte paylaşmanızdır. TEOG sınavında da bu okulun öğrencilerine de tüm öğrencilerimize de başarılar diliyorum " şeklinde konuştu.
Okulda bir süre incelemelerde bulunan Vali Yazıcı, okuldan ayrılırken de bahçede bulunan öğrencilerle bir müddet sohbet etti.
VALİ YAZICI'DAN Büyükköy Ortaokulunu ziyaret (2)

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI