Karakter boyutu :
Başkan Kasap’a Bursa’dan Ziyaret

Başkan Kasap’a Bursa’dan Ziyaret

Tarih 06 Nisan 2016, 17:42 Editör reşat tula

Bursa Rizeliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hızır Ofluoğlu ve dernek yönetim kurulu üyeleri Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, düzenlenen Bursa-Rize Günlerinin her iki şehre olan faydaları hakkında görüşüldü. Başkan Kasap, Bursa-Rize Günleri’nin Rize ve Bursa’nın arasında olan etkileşimi arttırdığını, sosyal, kültürel ve ekonomik bağları güçlendirdiğini söyledi.

Bursa’nın içerisinde yaşayan insanların bir Türkiye mozaiği oluşturduğunu belirten Başkan Kasap, “Düzenlenen Bursa-Rize günleri iki şehrin de birbiriyle olan bağlarını güçlendirmiştir. Türkiye’nin birçok yerinden insanın ve kültürün yaşadığı kent olan Bursa, bir ülke mozaiği oluşturmaktadır. Rize tanıtım günlerinin Bursa’da yapılması aynı zamanda şehrimizin bir nevi bütün Türkiye’ye tanıtılması anlamına da gelmektedir” dedi.

Sosyal ve kültürel faaliyetlerle Rize’nin kültürünü yaşatmaya çalıştıklarını söyleyen Dernek Başkanı Ofluoğlu, Bursa’da yaşayan Rizelilerin gerek memleketleriyle, gerekse Türkiye’nin diğer şehirlerinde yaşayan Rizelilerle olan iletişimlerini güçlü tutmayı hedeflediklerini ifade etti.

Ziyaretin sonunda Dernek Başkanı Ofluoğlu Başkan Kasap’a, Bursa Tanıtım Günleri’ne olan desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.


Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  29.10.2020
 

29.10.2020..

İzlenme: 6

   
  28.10.2020
 

28.10.2020..

İzlenme: 17

   
  27.10.2020
 

27.10.2020..

İzlenme: 17

   
  26.10.2020
 

26.10.2020..

İzlenme: 19

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar