Karakter boyutu :
REGAİP KANDİLİMİZ VE ÜÇ AYLAR..

REGAİP KANDİLİMİZ VE ÜÇ AYLAR..

Tarih 07 Nisan 2016, 15:51 Editör reşat tula

Hayır, iyilik ve ibadetlerin her birine yüz sevap yazılan üç aylardan Recep ayı; dün geceden itibaren Yaratanımıza şükürler olsun başlamıştır.

Hayır, iyilik ve ibadetlerin her birine yüz sevap yazılan üç aylardan Recep ayı; dün geceden itibaren Yaratanımıza şükürler olsun başlamıştır.
Bilindiği gibi dün gece, değerini Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V.) bir cihette , görünen aleme teşrifi demek olan anne  rahmine düşmesinden almaktadır.
Bir başka ifade ile ''Cismiyet'i Muhammediye'ye  ait ilk hayat maddesinin ismet ve iffet sadefi bulunan Hz. Amine Hatuna tevdi olunduğu mübarek rahmet gecesidir. Bu nurlu gece veladet'i Ahmediye güneşinin açacağı sabahın saadet ve rahmet başlangıcı idi.''
Nasıl ki Peygamberlik Güneşinin doğuşuyla kainat manevi karanlıklardan, inançsızlık zulmetlerinden kurtulup bir sevinç ve sürura gark oldu. O gelişi nasıl manen alkışladıysa, aynen öyle de dünyaya teşrifinin ilk basamağı olan bu geceyi bütün kainat ve varlıklar alkışlamış, coşkun bir sevinçle karşılamışlardır.
Bu gecenin feyzinden ve bereketinden istifade edilmeye çalışılmıştır.
Bugünden itibaren içinde bulunacağımız üç ayalarda çokça Kur'an okunmalı ve daha çok zikirlerle , ibadetlerle, dua ve ilticada bulunulmalıdır.
Her hasenin (İyilik ve ibadetlerin) sevabı başka vakitte on ise, Recep ayında yüzden geçer. Şaban Muazzamda üç yüzden ziyade ve Ramazan'ı Mübarekte bine çıkar ve Cuma gecelerinde binlere ve Leyle-i Kadirde (Kadir gecesinde) otuz bine çıkar.
Bu vesile ile Regaip Kandilinizi tebrik ederken; bugünden itibaren başlayan üç aylarında, hakkımızda hayırlara vesile olmasını Cenab'ı Allahtan temenni ederim.
Orhan Yazıcılar


Eğitim

ÇOCUK EĞİTİMİNDE YAPILAN HATA VE İHMALLERİN TELAFİSİ OLMADIĞI GİBİ FATURASI DA ÇOK AĞIR OLUR

ÇOCUK EĞİTİMİNDE YAPILAN HATA VE İHMALLERİN TELAFİSİ OLMADIĞI GİBİ FATURASI DA ÇOK AĞIR OLUR ÇOCUK EĞİTİMİNDE YAPILAN HATA VE İHMALLERİN TELAFİSİ OLMADIĞI GİBİ FATURASI DA ÇOK AĞIR OLUR

RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR

RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR

Tüm Fotoğraflar    

  22.01.2020
 

22.01.2020..

İzlenme: 12

   
  21.01.2021
 

21.01.2021..

İzlenme: 17

   
  20.01.2021
 

20.01.2021..

İzlenme: 27

   
  19.01.2021
 

19.01.2021..

İzlenme: 27

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar