Karakter boyutu :
HZ. PEYGAMBER; TEVHİD VE VAHDET..

HZ. PEYGAMBER; TEVHİD VE VAHDET..

Tarih 08 Nisan 2016, 16:46 Editör reşat tula

‘’Hz. Peygamber; Tevhid ve Vahdet’’ teması ve ‘’İnsanlığı diriltmek, yüceltmek ve yaşatmak için gelin birlik olalım’’ çağrısı etrafında birleşen Müslüman topluluğa böylesine önemli bir çağrı yapılarak; bu yıl kutlu doğum idrak edilecek.

Rize İl Müftüsü İsmail YALÇIN yaptığı bir basın toplantısıyla; ‘’Kutlu Doğum’’ haftasıyla alakalı bilgiler verdi.
1989 yılından bu yana her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanmakta olan ‘’Kutlu Doğum Haftası’’, bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 09-20 Nisan olarak belirlenmiştir. Diyen Müftü İsmail Yalçın; ‘’İlimizde 08 Nisan 2016 Cuma (Dün) saat 14.00 de İsmail kahraman Kültür Merkezinde gerçekleşen açılış programıyla il ve ilçelerle birlikte başlayan haftanın etkinlikleri; 20 Nisan Çarşamba gününe kadar devam edecektir’’ dedi.
ismail-yalcin-001.jpg
Rize İl Müftüsü İsmail yalçın şöyle devam etti. ‘’ Diyanet İşleri Başkanlığımız, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri münasebetiyle özelde toplumumuz, genelde insanlık için ele alınması önem arz eden konuları kamuoyunun gündemine taşımayı, bu konuda toplumsal bir hassasiyete vesile olmayı kendisine önemli bir görev olarak kabul etmektedir. Bu sebeple 2016 Yılı Kutlu Doğum Haftası’nın teması, ‘’Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet-Gelin Birlik Olalım’’ olarak belirlenmiştir.’’ diyen Müftü Yalçın; şöyle devam etti.
‘’Bugün Müslümanaların her zamankinden daha çok tevhid ve vahdete ihtiyacı vardır. Bu sebeple bugün Müslümanların tevhid inancına dayalı vahdeti gerçekleştirme yolunda gayret sarf etmeleri zorunluluk arzetmektedir.
Tevhid İslam’ın en temel ilkesi, Kur’an ve Sünnetin ruhu, bütün Peygamberlerin gönderiliş gayesidir. İslam’ın Tevhid dini oluşu, onu diğer din ve inançlardan ayıran ve bariz vasvıdır. Tevhid ilkesinden üç temel esas ortaya çıkar: İslam-Selam ilişkisi, İman-Eman ilişkisi ve Tevhid-Vahdet ilişkisi… Bu ilişkiler doğru kurulmadığı sürece bir toplumun İslam toplumu olması mümkün değildir’’ Dedi.
Rize İl Müftüsü İsmail Yalçın açıklamalarını şöyle sürdürdü. ‘’Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet’’ teması ve ‘’İnsanlığı diriltmek, yüceltmek ve yaşatmak için gelin birlik olalım!’’ çağrısı etrafında kutlu doğumunu idrak edeceğimiz Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v.) getirdiği tevhid dininin ve rahmet yüklü evrensel mesajların; başta ülkemiz olmak üzere bütün Müslümanların vahdetine, birliğine, dirliğine ve huzuruna vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum..
Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle gerçekleştireceğimiz faaliyetlerimizin bizleri; önce Allah’a sonra da başta kendimiz olmak üzere tüm mahlukata karşı ihlaslı ve samimi olma noktasında başarıya ulaştırmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyor; Rize’de yaşayan tüm kardeşlerimizin  programlarımıza teşriflerini bekliyoruz.’’ Dedi..
Orhan YAZICILAR

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

Tüm Fotoğraflar    

  19.01.2021
 

19.01.2021..

İzlenme: 2

   
  18.01.2021
 

18.01.2021..

İzlenme: 15

   
  15.01.2021
 

15.01.2021..

İzlenme: 18

   
  14.01.2021
 

14.01.2021..

İzlenme: 18

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar