Karakter boyutu :
SON SÖZ YİNE SİZDE OLACAK

SON SÖZ YİNE SİZDE OLACAK

Tarih 08 Nisan 2016, 17:03 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı Ardeşen Rabia Hatun Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.

Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz ve Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar'ın da eşlik ettiği ziyarette Vali Ersin Yazıcı, lisede görev yapan öğretmenlerle tanışırken, okulun durumu hakkında idarecilerden bilgi aldı.
Okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen ve ziyaret hakkında bir değerlendirme yapan Vali Yazıcı, okulların en fazla önem verdikleri kurumlar olduğunu, dolayısıyla öğrencilerin kendileri için çok değerli olduğunu kaydetti.
BİZ MİLLETİMİZİN HİZMETKÂRLARIYIZ
Devlet olarak makamlarının milletin hizmetkârı olduklarını kaydeden Vali Yazıcı, "Eğitim kurumlarımıza ziyaretler kapsamında bugün de Rabia Hatun Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ettik. Çok güzel bir okulu ziyaret etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Rize'deki okullarımıza olan ziyaretlerimiz bundan sonra da devam edecektir"dedi.
ÖĞRETMENLERİMİZİN HEPSİ FEDAKÂR
Eğitimde Rize'nin gelmesi gereken noktalara dair önemli hedefler belirlediklerini söyleyen Vali Yazıcı, " Başarı, özel hayatımızda ve toplum hayatımızda da çok önemlidir. Öğrencileri başarıya götüren öğretmendir, velidir ve öğrencinin kendi gayretidir; üçü beraber olursa başarıyı yakalarız. Bunun için çalışmalarımız, gezilerimiz ve gayretlerimiz devam edecektir. Öğretmenlik kutsal bir meslek, görev yapan öğretmenlerimizin hepsi fedakâr.  İdarecilerimiz, öğretmenlerimiz bu işe gönüllerini koydular. Öğrenciler eğitimle ilgili duyarlılar. Karşılıklı bu duyarlılığın bize başarıyı getireceğine inanıyorum. Gelecek nesillere katkı sağlayan öğretmenlere teşekkür ediyor onlara saygılarımı sunuyorum "dedi.
ÖĞRENCİLERİN GELECEĞİNE YÖN VERİYORLAR
Öğretmenlerin iyi yetişmelerinin ve kişiliklerinin, öğrencilerin geleceğine yön verdiğini kaydeden Vali Yazıcı sözlerine şöyle devam etti: "Bu okulumuzdan mezun olacak öğrencilerimiz ülkemizin farklı kademelerinde en güzel şekilde devletine ve milletine hizmet edeceklerine inanıyorum. Bu vesileyle öğretmen ve öğrencilerimize kolaylıklar diliyorum "diye konuştu.
KİTAP OKUMA SAATİ
Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz,  Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.
Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.
Öğrencilerin ileride iyi bir iş sahibi olabilmeleri için derslerine çok çalışmaları gerektiği söyleyen Vali Yazıcı, öğrencilerden gayret göstererek, derslerinde başarılı olmalarını ve çok çalışmalarını istedi ve kendisinin zor şartlar altında eğitimini nasıl tamamladığını paylaştı.
HEDEFLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDERSENİZ BAŞARIRSINIZ
Öğrencilere gelecekte yapmak istedikleri ve koydukları hedefleri üzerine sohbet eden Vali Yazıcı, "Gayretli çalışır, kendinize doğru hedefler belirleyip o doğrultuda hareket ederseniz hedefinize ulaşırsınız" dedi.
İLERİDE NE OLMAK İSTİYORSANIZ ONUN İÇİN ÇOK ÇALIŞIN
Hedeflere ulaşmada okumaya ve çok çalışmaya vurgu yapan Vali Yazıcı "Hayatı anlamada kavramada başarılı olmak istiyorsak daha iyi anlayışa sahip olmak istiyorsak kitaplar bizim için önemli bir araç bunu değerlendirmemiz lazım. Sizlere tavsiyem çok kitap okuyun kendinizi geliştirin. İnşallah başarılı olursunuz hedefinize ulaşırsınız. Hedef belirlemek sizlerin çalışmalarınızda neyi yapacağınızı, niçin yapacağınızı belirler. Belirlenmiş bir hedef aynı zamanda çalışmalarımızda yoğunlaşmayı sağlar. Sizler de inanıyorum ki bu noktada kendinize yakışan en büyük hedefleri koydunuz ve o uğurda gerekli çabayı sarf ediyorsunuzdur. İleride ne olmak istiyorsanız onun için çok çalışın " dedi.
Ülkenin kalkınıp gelişmesinde genç nesillere büyük görevler düştüğünü anlatan Vali Yazıcı, öğrencilerden buldukları her fırsatı okuyarak geçirmesini istedi.
SON SÖZ YİNE SİZDE OLACAK
Meslek seçiminin, öğrencinin yaşamında çok önemli olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Asla sevmediğiniz bir meslek seçip mutsuz olmayın. Tercih edeceğiniz mesleği mutlaka araştırın, mesleği yapanların yanına gidin, zorluklarını ve güzel yanlarını sorun ve öğrenin. Eğer, seçtiğiniz mesleğin zorluklarının üstesinden geleceğinizi biliyorsanız o mesleği seçin. Ailelerinizin meslekler ile ilgili söylediklerini dikkate alın ama son söz yine sizde olacak. Önünüzdeki sınav aylarını iyi değerlendirin "diye konuştu.
Öğrencilerle uzun süre sohbet eden Vali Yazıcı, yöneltilen soruları içtenlikle cevaplandırarak, öğrencilere sınavlarında başarılar diledi.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI