Karakter boyutu :
HER ‘CUMA’ BEREKET DUASI EDİYORLAR

HER ‘CUMA’ BEREKET DUASI EDİYORLAR

Tarih 08 Nisan 2016, 17:37 Editör reşat tula

Rize’de Osmanlı döneminden bu yana 706 yıldır sürdürülen hayırlı ve bereketli kazanç için yapılan dua, her Cuma Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, tarafından devam ettiriliyor.

Örf adet ve gelenekleri yaşatma adına sürdürülen Bereket dua’sı bu hafta Tophane mahallesi eski müftülük sitesi camii çevresinde faaliyetlerini sürdüren esnaf ve vatandaşlarla sabah namazında bir araya gelinerek eda edildi.

Osmanlı döneminden bu yana Türkiye’nin çeşitli illerinde sürdürülen 706 yıllık gelenek hayırlı ve bereketli kazanç için merkez eski müftülük site camii’inde devam etti.

Dua’dan sonra ikram yapılıyor…

Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, 706 yıllık bereket duası geleneğinin işlerin hayırlı gitmesi, iyi olması, sağlık, sıhhat, huzur olması, her türlü afetten korunulması için gelenek haline gelmiş, bir hizmetin dua olarak yapılmasıdır" ifadelerini kullandı. Dua’dan sonra ikram yapıldığını söyleyen Başkan Kasap, “bütün şehrimizin bu maneviyat içerisinde olmasını arzu ediyoruz” dedi.

Osmanlı kültür ve geleneğinden günümüze yansıyan esnaf duası geleneğine Belediye Başkan yardımcıları, Tophane mahallesi muhtarı Abdurrahman Koçali, esnaf ve vatandaşlar katıldı. Bereket Duası’nın ardından, Cadde üzerindeki bir çay evin’de yeni düzenlemesi yapılan sokağın sorunları istişare edilerek program sonlandırıldı.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 18

   
  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 21

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar