Karakter boyutu :
HER ‘CUMA’ BEREKET DUASI EDİYORLAR

HER ‘CUMA’ BEREKET DUASI EDİYORLAR

Tarih 08 Nisan 2016, 17:37 Editör reşat tula

Rize’de Osmanlı döneminden bu yana 706 yıldır sürdürülen hayırlı ve bereketli kazanç için yapılan dua, her Cuma Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, tarafından devam ettiriliyor.

Örf adet ve gelenekleri yaşatma adına sürdürülen Bereket dua’sı bu hafta Tophane mahallesi eski müftülük sitesi camii çevresinde faaliyetlerini sürdüren esnaf ve vatandaşlarla sabah namazında bir araya gelinerek eda edildi.

Osmanlı döneminden bu yana Türkiye’nin çeşitli illerinde sürdürülen 706 yıllık gelenek hayırlı ve bereketli kazanç için merkez eski müftülük site camii’inde devam etti.

Dua’dan sonra ikram yapılıyor…

Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, 706 yıllık bereket duası geleneğinin işlerin hayırlı gitmesi, iyi olması, sağlık, sıhhat, huzur olması, her türlü afetten korunulması için gelenek haline gelmiş, bir hizmetin dua olarak yapılmasıdır" ifadelerini kullandı. Dua’dan sonra ikram yapıldığını söyleyen Başkan Kasap, “bütün şehrimizin bu maneviyat içerisinde olmasını arzu ediyoruz” dedi.

Osmanlı kültür ve geleneğinden günümüze yansıyan esnaf duası geleneğine Belediye Başkan yardımcıları, Tophane mahallesi muhtarı Abdurrahman Koçali, esnaf ve vatandaşlar katıldı. Bereket Duası’nın ardından, Cadde üzerindeki bir çay evin’de yeni düzenlemesi yapılan sokağın sorunları istişare edilerek program sonlandırıldı.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI