Karakter boyutu :
Vali Yazıcı'dan Sporculara Setifika

Vali Yazıcı'dan Sporculara Setifika

Tarih 08 Nisan 2016, 17:43 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, Yüzen Okullar ve Bireysel Sporları Geliştirme Projelerinin Sertifika Dağıtım Törenine Katıldı.

Rize Valiliği'nin desteklediği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığıyla yürütülen "Yüzen Okullar-Bireysel Sporları Geliştirme" projelerinin sertifika töreni yapıldı.
Rize Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirilen sertifika dağıtım törenine Vali Ersin Yazıcı'nın yanı sıra Vali Yardımcıları Mehmet Kurt, Emre Nebioğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Veliler ile Merkez Atatürk ve İstiklal İlk/Ortaokulu Öğrencileri katıldı.
Öğrencileri spora kazandırmak için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini belirten Vali Yazıcı, "Öğrencilerimiz sporu çok sevdi. Sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum" dedi
Vali Yazıcı, Rize'deki çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, spor yapan öğrencilerin daha da arttırılmasına yönelik çalışmalar yapılmasının önemine dikkat çekti.
SOSYAL HAYATIN BİR PARÇASI OLDUKLARINI ANLAYACAKLARDIR
Rize'de eğitim-öğretimin yanı sıra, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere de büyük önem verdiklerini ifade eden Vali Yazıcı, " Öğrencileri bir araya toplayıp birlik ve beraberlik aşılamaya, sosyal aktiviteler yapmaya çalışmaktayız. Amacımız sosyal, sağlam karakterli ve kendine güveni olan bir gençlik yetiştirmektir. Bu sayede öğrenciler küçük yaştan itibaren sosyal hayatın bir parçası olduklarını anlayacaklardır. Bu projeye katılan öğrencilerin derslerinde daha başarılı olduğu görülmüştür. Bu proje kapsamında veliler çocuklarını buraya severek gönderiyorlar. Bu güzel spor tesislerimizin içini doldurmak gerekiyordu. İşte bu başarılı, istekli öğrencilerimizle içinin doldurulduğunun göstergesidir " ifadelerini kullandı.
rizede-yuzen-okullar-bireysel-sporlari-gelistirme-projelerinin-sertifika-toreni-yapildi-(4).jpg
TÜM İMKÂNLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ
Tüm çocukların spor yapması gerektiğini söyleyen Vali Yazıcı , "Geleceğimizin teminatı ve ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın mutlaka bir branşta spor yapmaları gerektiğine inanıyorum. Çocuklarımızın spor bilinciyle yetişmesi için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Eğitim ve spor ayrılmayan, birbirini tamamlayan iki parçadır. Bu projeye katkısı olan herkese ve özellikle ailelere çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi hem okullarına devamlarında hem de sporda gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Hepinizin alınlarından öpüyor, tebrik ediyor, kutluyorum. Valilik olarak da her daim sizlerin yanında olduğumuzu, sizleri desteklediğimizi bilmenizi isterim.  Spor, disiplinli çalışmayı gerektiren, yenilmeyi de hazmetmeyi öğreten dolayısıyla kişileri olgunlaştıran bir uğraştır. Sporun aslında ahlaken de insanları geliştirdiğini düşünen biri olarak bütün gençlerimizin, çocuklarımızın, yetişkinlerimizin bir spor dalı ile ilgilenmelerini gönülden arzu ediyorum.  Bu başarıların ilimizdeki diğer gençlerimize de örnek olması temennisiyle sporcularımıza imkânlar dâhilinde her türlü desteği vereceğiz" şeklinde konuştu.
Katılım sertifikalarını Vali Ersin Yazıcı'nın elinden alan öğrenciler ise çok mutlu olduklarını belirttiler.
rizede-yuzen-okullar-bireysel-sporlari-gelistirme-projelerinin-sertifika-toreni-yapildi-(6).jpg

Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  05.12.2020
 

05.12.2020..

İzlenme: 8

   
  04.12.2020
 

04.12.2020..

İzlenme: 7

   
  03.12.2020
 

03.12.2020..

İzlenme: 9

   
  02.12.2020
 

02.12.2020..

İzlenme: 19

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar