Karakter boyutu :
OTİZMİN FARKINDALIĞI İÇİN YÜRÜDÜLER

OTİZMİN FARKINDALIĞI İÇİN YÜRÜDÜLER

Tarih 11 Nisan 2016, 17:41 Editör reşat tula

Rize'de otizmde farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş düzenlendi.

Rize'de toplumun otizm konusundaki duyarlılığını arttırmak ve otizmli bireylerin farkında olmasını sağlamak amacıyla "Otizm Farkındalık Yürüyüşü" düzenlendi. 
Otistik çocukların renkli görüntüler oluşturduğu yürüyüşe ilgi büyük oldu.
2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından Nisan ayı "Dünya Otizm Farkındalık Ayı", 2 Nisan ise "Otizm Farkındalık Günü" olarak ilan edildi. Bu tarihten itibaren her yıl Nisan ayı içerisinde otizmli çocuklar ile ilgili çeşitli etkinlikler düzenlenip, farkındalık yaratılmaya çalışılıyor. Bu kapsamda Rize Otizmle Mücadele Derneği tarafından yürüyüş düzenlendi.
OTİZM EKSİKLİK DEĞİL FARKLILIKTIR
Tuzcuoğlu Memişağa Parkı önünde başlayan yürüyüşe katılanlar "Otizm Eksiklik Değil Farklılıktır, Biz Farkındayız Ya Siz, Otizmin Farkındayım Onların Yanındayım" yazılı pankartlar taşıdı. 
OTİZM AŞILAMAYACAK BİR SORUN DEĞİL
Katıldığı etkinlikte,bu çocukları ilgiyle, sevgiyle, eğitimle önümüzdeki yıllarını daha kaliteli hale getirmek için hep birlikte çalışmalar yapmak gerektiğini ifade eden Vali Yazıcı, birlikte hareket edildiği takdirde otizmin aşılamayacak bir sorun olmadığını dile getirdi.
SEVGİYLE ÇIKTIĞIMIZ YOLDA SEVGİ İLE DEVAM EDELİM
Son yıllarda sosyal devlet anlayışının bir gereği olarak engelli bireylere önemli haklar sağlandığını kaydeden Vali Yazıcı, "Biz inanıyoruz ki toplumda otizmin farkındalığı oluşursa ve toplum çocuklarımıza destek verirse yani sevgiyle çıktığımız yolda sevgi ile devam edersek bu özel çocuklarımız da çok başarılı olurlar. Otizm için toplumsal bilinçlendirmeye çok ihtiyacımız var. Otizmli çocuklara hep beraber sahip çıkmamız lazım "dedi.
Kortej yürüyüşüne; Vali Ersin Yazıcı ve Eşleri Hanife Yazıcı, Güneysu Kaymakamı İhsan Selim Baydaş, Rize Otizmle Mücadele Derneği Başkanı Resul Usta ve Dernek Yardımcısı Mukaddes Usta, Kurum Amirleri, STK Temsilcileri,Kanka Polisler ve otizmli çocuklar ile aileleri katıldı.

Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  05.12.2020
 

05.12.2020..

İzlenme: 7

   
  04.12.2020
 

04.12.2020..

İzlenme: 7

   
  03.12.2020
 

03.12.2020..

İzlenme: 9

   
  02.12.2020
 

02.12.2020..

İzlenme: 19

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar