Karakter boyutu :
FARKINDA OL SAĞLIKLI YAŞA

FARKINDA OL SAĞLIKLI YAŞA

Tarih 11 Nisan 2016, 17:49 Editör reşat tula

7-13 Nisan Sağlık Haftası nedeniyle kurulan stantlarda, hastaların şeker, tansiyon ölçümleri yapılarak beden kitle indeksleri hesaplanıyor. Hafta nedeniyle sağlıklı yaşama dikkat çekmek adına stantlar kuruldu.

7-13 Nisan Sağlık Haftası nedeniyle kurulan stantlarda, hastaların şeker, tansiyon ölçümleri yapılarak beden kitle indeksleri hesaplanıyor. Hafta nedeniyle sağlıklı yaşama dikkat çekmek adına stantlar kuruldu. Kurulan stantlarda, hastaların şeker, tansiyon ölçümleri yapılarak beden kitle indeksleri hesaplandı. Ayrıca stantta görevli diyetisyen ve diyabet eğitim hemşirelerinden de hastalar sağlıklı beslenme ve hastalık riskleri yönünde bilgi alabildiler. Tuzcuoğlu Memişağa Parkı'nda kurulan stantı ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, stantta ölçüm yaptıran vatandaşlarla sohbet etti, sırasını bekleyerek ölçümlerini yaptırdı. 
YOĞUN BİR KATILIM İLE GERÇEKLEŞTİ
Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğiyle  Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Rize Belediyesi sponsorluğunda ilimizde  sağlıklı yaşam, kanser farkındalığı oluşturabilmek, hipertansiyon, diyabetes mellitus hastalıkları için toplumu bilinçlendirmek, kanserde erken tanı ve tedavinin önemine dikkat çekmek, kanserin en bilinen sebeplerinden olan obezite ile mücadele için  "FARKINDA OL SAĞLIKLI YAŞA" sloganıyla sağlık standı açılarak sağlık taraması yapıldı. Etkinliğe  Vali Ersin Yazıcı ve Eşleri Hanife Yazıcı, Rize Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Sivrikaya, Güneysu Kaymakamı İhsan Selim Baydaş ve eşi Zeynep Baydaş, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris Altuntaş, Göç İdaresi İl Müdürü Enes Tüfekçi, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr.İlker Dilber, Dernekler İl Müdürü Kazım Demirci, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Esra Alemdaroğlu, Rize Otizmle Mücadele Derneği Başkanı Resul Usta ve Dernek Yardımcısı Mukaddes Usta, Hayrat Vakfı Rize Temsilcisi Yusuf Yazgan, TOBB Rize Kadın Girişimciler Başkanı Zühre Kazancı, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar. 
VATANDAŞLAR SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇİRİLDİ
Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği  Başkanı Dr.Nilüfer Emen ve RTEÜ Genç Yeryüzü Doktorları Başkanı Stj.Dr.Fatıma Betül Balım yaptıkları  açıklamada şu ifadelere yer verdiler:  "Bugün burada 500'den fazla vatandaşımızın tansiyon ,kan şekeri ölçümü ,boy,kilo ölçümü vücut kitle indeksi hesaplaması ve kanser bilgilendirmesi yapıldı.Kolorektal,meme ve rahim ağzı kanseri ,dengeli beslenme ,obezite bilinçlendirme broşürleri dağıtıldı.Etkinlikte yapılan ölçümlerde  kan şekeri ve tansiyonu yüksek çıkan vatandaşlarımızın aile hekimine ve ilgili  uzman hekime yönlendirmesi yapıldı."
Vali Ersin Yazıcı ise, sağlıklı bir hayatın, insanların vazgeçemeyeceği temel bir hak olduğunu belirtti. 
SAĞLIKLI TOPLUMLARI, SAĞLIKLI BİREYLER OLUŞTURUR
Sağlığın, huzurlu ve mutlu bir toplum için son derece önemli olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı,"Günümüzde insan sağlığını olumsuz etkileyen faktörlerin artması, sağlık konusunda daha bilinçli olmayı gerektirmektedir. Bu konuda; gerekli bilincin oluşturulması için toplumun tüm kesimlerine, büyük görevler düşmektedir. Sağlıklı toplumları, sağlıklı bireyler oluşturur. Toplumun en küçük yapı taşı olan bireyin sağlıklı olması, toplumların da sağlıklı olmasını sağlar. Halkımızın sağlığına gerekli önemi göstermelerini temenni ederim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Rizeli hemşehrilerimin  'Sağlık Haftası'nı kutluyor, sağlık alanında görevli personelimize çalışmalarında başarılar diliyorum "dedi.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI