Karakter boyutu :
ÜÇÜNCÜ OYUN PARKI HİZMETE AÇILDI

ÜÇÜNCÜ OYUN PARKI HİZMETE AÇILDI

Tarih 12 Nisan 2016, 18:04 Editör reşat tula

Rize’nin Alipaşa mahallesinde Rize Belediyesi tarafından yapılan çocuk parkı açılışı mahalle sakinlerinin katılımıyla Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap tarafından gerçekleştirildi.

Çocukların dünyaya adapte olabilmesi, fiziksel ve psikolojik gelişimleri açısından kaçınılmaz olan ve son derece önemli bir yere sahip olan çocuk oyun parkı alanları konusunda Rize Belediyesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın göreve geldiği günden itibaren mahalle sakinlerinin talepleri üzerine mahallelerde çocukların vakit geçirebilecekleri alanlar oluşturuluyor. Yapılan 5 ayrı çocuk parkından 3.’sü Alipaşa mahallesinde hizmet vermeye başladı.

Yeni yapılan Çocuk Parkı Rize Belediyesi tarafından gerçekleştirilen törenle çocukların hizmetine sunulurken, açılışa Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri, Alipaşa Mahallesi Muhtarı Yakup Kocapir, çevre mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşma yapan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap:” Belediye Başkanlığımda 2. yılımızı tamamladık. Seçim döneminde mahallelerimizi gezerken birçok mahallelerimizde vatandaşlarımızdan çocuklarımıza yönelik oyun parkı alanları oluşturmamız talebini almıştık. Bize yer gösterildiği takdirde bu isteklerinin yerine getirilmesi için çalışma başlatacağımızı söylemiştik. Mahalle muhtarlarımızın bize göstermiş olduğu yerlerde oyun alanlarımızı Rize Belediyesi olarak oluşturuyoruz ve oluşturmaya devam edeceğiz. Muhtarlarımız ile sürekli diyalog içerisindeyiz. Kendilerinin bizlere iletmiş olduğu talepleri öncelik sırasına göre imkânlarımız çerçevesinde yapma gayreti içerisindeyiz. Bu gibi çalışmalarımız ilerleyen süreçte de devam edecektir. Bu çalışmalarımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ev sahibi olarak Alipaşa Mahallesi Muhtarı Yakup Kocapir yaptığı konuşmada: “2014 yılına kadar köy olan Alipaşa mahallesi 2014 yerel seçimleri sonrası il belediyemize katılarak hizmetlerinden faydalanmaya başlamıştır. Şuan açılışını yapmakta olduğumuz çocuk parkımız Rize Belediyemizin mahallemize yapmış olduğu eserlerden sadece birtanesidir. Belediyemizin mahallemize yönelik çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Bu manada bizlerden hizmetlerini esirgemeyen başta Rize Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap olmak üzere teknik ekibine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından dua edilerek çocuk parkının kurdele kesimi Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Mahalle Muhtarı Yakup Kocapir ve mahalle sakinleri tarafından yapıldı. Açılışın ardından Başkan Kasap, çocuklarla birlikte oyun parkında vakit geçirdi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

Tüm Fotoğraflar    

  18.01.2021
 

18.01.2021..

İzlenme: 15

   
  15.01.2021
 

15.01.2021..

İzlenme: 18

   
  14.01.2021
 

14.01.2021..

İzlenme: 18

   
  13.01.2021
 

13.01.2021..

İzlenme: 19

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar