Karakter boyutu :
Yaşçay Üretim Kapasite Hedefimiz 8 Bin 650 Ton

Yaşçay Üretim Kapasite Hedefimiz 8 Bin 650 Ton

Tarih 14 Nisan 2016, 09:59 Editör reşat tula

Çaykur’un 2015 yılı günlük yaş çay işleme kapasitesinde, Çaykur tarihinin en yüksel kapasitesi olan, 8 bin tonu, 2016 yılında günlük üretim kapasitesini yeni bir rekorla 8 bin 650 ton olarak hedeflediklerini söyleyen, Çaykur Genel Müdürü imdat Sütlüoğlu, “ 2015 yılında Çaykur tarihinin üretim ve kalite rekorunu kırmış olduk.

2015 yılındaki kapasite artırımımızla daha fazla yaş çay satın almamız, çayımızın kalitesini önemli oranda artırırken, üreticilerimiz acısından da bir faydayı beraberinde getirdi. Üreticilerimiz geçmiş yıllara oranla çok rahat çaylarını satmış oldular. Çünkü satın aldığımız çay miktarımızın artması sonucunda üreticilerimiz de özel sektöre daha az çay satmak zorunda kaldı. Bu uygulamamızla üretim kapasitemiz geçen yıl olduğu gibi, 2016 yılı yaş çay kampanyamızda günlük üretim kapasite hedefimizi 8 bin 650 tona çıkarma çalışmalarına yönelik bütün fabrikalarımızda aylardır başlatmış olduğumuz çalışmalara programlı bir şekilde devam etmektedir. Bu sezonda çay üretim sürecini iyileştirerek, çayımızın kalitesini daha da artırmaya yönelik uygulama çalışmalarımıza ve devam edeceğiz.

O nedenle diyoruz ki, toplarsan helalinden, kazanırsın bereketiyle birlikte, kaliteli çay ver, Çaykur’a desteğini göster, Çayını koru, geleceğini koru, Çayı derinden kesen, bindiği dalı keser gibi en sıcak iletişim sloganlarımızla kıymetli üreticilerimizle iletişimimiz 2016 yılı kampanyasında daha da artarak ve çeşitlenerek devam edecektir. İki yıl önce başlattığımız randevulu alım sitemi sayesinde üreticilerimiz çaylarını tarladan toplayıp,  alım yerlerimizdeki satış süreçlerinde, başat huzurun hakim olduğu bir ortamın getirmiş olduğu rahatlamayla, artık aile fertlerine, diğer uğraşlarına ve özel hayatlarında kendilerine zaman ayırmaya, yıllarca yaşamış oldukları, gerginlik ortamından ve stresten kurtulmuş oldular. Çaykur olarak bizler kocaman bir aileyiz ve bu ailenin gerçek fertlerinden ilham alarak, tarladan, hasada, oradan alım yerlerine ve en son çay fabrikalarımızdaki üretim aşamalarındaki, huzur, güven, istikrar, kalite, sevgi ve sayının hakım olduğunu 2016 yaş çay sezonumuz uzun bol ve bereketli, hayırlı ve uğurlu geçmesini rabbimden niyaz ediyorum. ”dedi. HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  02.10.2020
 

02.10.2020..

İzlenme: 6

   
  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 14

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 19

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar