Karakter boyutu :
RİZE, BİR DOĞA SERGİSİDİR

RİZE, BİR DOĞA SERGİSİDİR

Tarih 15 Nisan 2016, 16:58 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, 40. Turizm Haftasını kutlayan bir mesaj yayımladı. Vali Ersin Yazıcı mesajında, " Çay'ın Başkenti Rize, sahip olduğu değerlerin etkin tanıtımı ile ülke ve dünya turizminde söz sahibi olarak hak ettiği yeri mutlaka alacaktır "dedi.

RİZE, BİR DOĞA SERGİSİDİR
Tarihi, kültürel zenginlikleri ve doğal güzellikleri ile bir turizm cenneti olan ülkemizde hızla gelişen turizm sektöründen Rize'nin de yeteri kadar pay alabilmesi için Rize'yi tanıtma çalışmalarına devam ettiklerini hatırlatan Vali Yazıcı, "Rize ilimiz; tarih, kültür, coğrafya, turizm, sosyal ve ekonomik yönden; zengin tarihi ve folkloru, doyumsuz güzellikteki coğrafyası, dört mevsimin yaşandığı iklimi, bereketli toprakları ile sıcacık insanların birlik ve beraberlik duyguları içinde yaşadığı şirin bir ilimizdir. Bu bağlamda, turizmin çeşitlendirilebilir anlamda çoğaltılması ilimize değer katacaktır. İlimizin turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması yönünde önemli adımlar atılmış, Rize'yi ülke turizmi içinde farklı ve nitelikli bir konum kazandırarak turizm sektöründe marka yapmak amacıyla Valilik olarak her türlü gayreti göstermekteyiz. 2016 yılı içerisinde Rize'mizin tanıtımına da ayrı bir özen gösterdik ve zaman zaman yapılan ulusal programlarda bu tanıtım çalışmalarına da devam ediyoruz" dedi.
BİRBİRİMİZE DESTEK OLURSAK BAŞARI KALICI OLABİLİR
Rize'nin yerli ve yabancı turizme yanıt veren bir turizm destinasyonu haline geldiğini aktaran Vali Yazıcı,  "Hepimiz birbirimize destek olursak başarı kalıcı olabilir. Yapabileceklerimizi ortaya koyup samimi olarak bir şeyler yapmalıyız. Sürdürülebilir bir turizmi düşünmeliyiz. Bölgeye gelen yabancı turist sayısı artarak devam ediyorsa bununla birlikte işletmelerin kendini geliştirme ihtiyacı doğacak.  İlimizin sahip olduğu potansiyeli vizyoner bir bakış açısıyla değerlendirmek, Rize marka kentini meydana getirme konusunda büyük öneme sahiptir. Rize'nin bu avantajlı yönlerini ve turizmdeki gelirini daha da arttırmak için hep birlikte ve ortak hareket etmemiz gerekmektedir. Bu noktada ilimizin turizmde hak ettiği seviyeye gelebilmesi için kamu kurumlarımıza, esnafımıza ve tüm halkımıza görevler düşmektedir" dedi.
RİZE'YE GÖNÜL VERMİŞ HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM
İlimizin tanıtımının daha etkin hale getirilmesi ve daha ileriye götürülmesinde, sektörün gelişimine katkı sağlayan  Rize'ye gönül vermiş herkese teşekkür eden Vali Yazıcı mesajının devamında ise, "'Bacasız Sanayi' olarak tanımlanan ve her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan'Turizm Haftası' dolayısıyla İlimizde bulunan bütün turizm değerlerinin ön plana çıkarılacağı bir yıl olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.  Ayrıca, 2016 turizm sezonunun ülkemize, milletimize ve turizm sektöründe yer alan otel, acente ve tüm işletmelere hayırlı olmasını dilerim. Unutmayalım: Çay'ın Başkenti Rize'mize gelen her turist, ilimizin gönüllü elçisidir. Turizm Haftası kutlu olsun" ifadelerine yer verdi.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI