Karakter boyutu :
“Uluslararası öğrenciler Rize’ye katkı sağlayacak”

“Uluslararası öğrenciler Rize’ye katkı sağlayacak”

Tarih 18 Nisan 2016, 17:50 Editör reşat tula

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Topluluğu Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ı ziyaret etti.

Başkan Kasap, büyüyen ve gelişen Rize’ye uluslararası öğrencilerin de katkıda bulunacağını söyledi. Yapılacak olan Ovit Tüneli ve Havalimanıyla birlikte Rize’nin Orta Doğu’nun kuzeye açılan kapısı konumuna geleceğini ve böylelikle şehrin, uluslar arası bir boyut kazanacağını vurgulayan Başkan Kasap, “Uluslar arası öğrenciler, uluslar arası boyut kazanacak olan Rize’ye büyük katkı sağlayacaktır. Uluslararası öğrencilerin toplumla olan diyaloglarının gelişmesine katkı sağlamak isteriz. Bu bütünleşmeyi sağlayacak organizasyonlarda belediye olarak desteğimizi sunacağız” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Uluslar Arası Öğrenci Topluluğu Sözcüsü Muhammed Mansur ziyaretteki konuşmasında, “Amacımız üniversitemizdeki tüm uluslararası öğrencileri kapsayacak bir yapı oluşturmaktır. Eğitim öğretim faaliyetleri dışında da çeşitli faaliyetler gerçekleştirerek hem sosyal açıdan hem de kültürel açıdan kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bu sırada da Rizelilerle bütünleşmek ve kaynaşmak istiyoruz. Bu konuda sizlerin de desteğiyle bu süreci daha hızlı ve verimli geçirmek istiyoruz” dedi.

Mansur, toplulukları hakkında Başkan Kasap’a bilgiler sunmasının ardından, Başkan Kasap tarafından ziyaretin anısına öğrencilere hediyeler takdim edildi. Öğrenciler de Başkan Kasap’a ülkelerinin yerel figürü olan hediyelerini ve günün anısına plaketlerini takdim etti.

Öğrencilere ziyaretlerinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Topluluğu Akademik Danışmanı Arş. Gör. Bekir Güzel eşlik etti.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI