Karakter boyutu :
“Uluslararası öğrenciler Rize’ye katkı sağlayacak”

“Uluslararası öğrenciler Rize’ye katkı sağlayacak”

Tarih 18 Nisan 2016, 17:50 Editör reşat tula

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Topluluğu Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ı ziyaret etti.

Başkan Kasap, büyüyen ve gelişen Rize’ye uluslararası öğrencilerin de katkıda bulunacağını söyledi. Yapılacak olan Ovit Tüneli ve Havalimanıyla birlikte Rize’nin Orta Doğu’nun kuzeye açılan kapısı konumuna geleceğini ve böylelikle şehrin, uluslar arası bir boyut kazanacağını vurgulayan Başkan Kasap, “Uluslar arası öğrenciler, uluslar arası boyut kazanacak olan Rize’ye büyük katkı sağlayacaktır. Uluslararası öğrencilerin toplumla olan diyaloglarının gelişmesine katkı sağlamak isteriz. Bu bütünleşmeyi sağlayacak organizasyonlarda belediye olarak desteğimizi sunacağız” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Uluslar Arası Öğrenci Topluluğu Sözcüsü Muhammed Mansur ziyaretteki konuşmasında, “Amacımız üniversitemizdeki tüm uluslararası öğrencileri kapsayacak bir yapı oluşturmaktır. Eğitim öğretim faaliyetleri dışında da çeşitli faaliyetler gerçekleştirerek hem sosyal açıdan hem de kültürel açıdan kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bu sırada da Rizelilerle bütünleşmek ve kaynaşmak istiyoruz. Bu konuda sizlerin de desteğiyle bu süreci daha hızlı ve verimli geçirmek istiyoruz” dedi.

Mansur, toplulukları hakkında Başkan Kasap’a bilgiler sunmasının ardından, Başkan Kasap tarafından ziyaretin anısına öğrencilere hediyeler takdim edildi. Öğrenciler de Başkan Kasap’a ülkelerinin yerel figürü olan hediyelerini ve günün anısına plaketlerini takdim etti.

Öğrencilere ziyaretlerinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Topluluğu Akademik Danışmanı Arş. Gör. Bekir Güzel eşlik etti.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 14

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 13

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 8

   
  22.09.2020
 

22.09.2020..

İzlenme: 19

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar