Karakter boyutu :
BABAMA“LAZ MIYIZ; TÜRK MÜYÜZ?” DİYE SORDUM!

BABAMA“LAZ MIYIZ; TÜRK MÜYÜZ?” DİYE SORDUM!

Tarih 18 Nisan 2016, 17:59 Editör reşat tula

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam dünyasının sorunlarını anlatırken Müslümanlar`a birlik çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde Müslümanlar'a birliktelik çağrısında bulundu. Erdoğan, İslam dünyasının mezhepçilik, ırkçılık ve terörer belasıyla karşı karşıya olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam dünyasının karşı karşıya olduğu sorunları anlatırken birlik çağrısında bulundu.Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:"Aklıma rahmetli babama sorduğum bir soru geldi. Bir gün babama sordum; 'Biz Laz mıyız, Türk müyüz?' dedim. Babam dedi ki 'Oğlum büyük dedem Mollaymış, ona sordum 'Dede biz Laz mıyız, Türk müyüz?' Büyük dedem de babama şu cevabı vermiş; 'Torunum, yarın öleceğuk, Allah bize Men Rabbüke, Ve men nebiyyüke, Ve ma dinüke sorularını soracak. Ve ma kavmüke diye bir soru sormayacak. Sana sordukları zaman Elhamdülillah Müslümanım de geç' demiş.

MÜSLÜMANLAR'A BİRLİK ÇAĞRISI
Bir mezhepçilik, iki ırkçılık, üç terör belasıyla karşı karşıyayız. Bu hafta boyunca İslam İşbirliği Teşkilatı'nın 13. Liderler Zirvesi'ni yaptık ve sonuç bildirgesinde de bu başlıkları orada açıkladık. Dedik ki; Biz ne Şia ne Sünni, böyle bir din tanımıyoruz, bizim tek dinimiz var, İslam dedik. Biz İslam'ın, o bütünleştirici çatısı altında toplanacağız. Sünnisiyle, Şiasıyla, şusuyla, busuyla, vesaire. Asla bunlar bir ayrım sebebi olmayacak.


Biz Müslümanız, burada bütünleşeceğiz. Eğer her ikisi de olmazsa, işte o zaman başımızın belası nedir? Terör fitnesi. Şu anda biz, terörün bedelini ödemiyor muyuz? Terörün bedelini ödüyoruz. Bakın bunca insan ölüyor. Tabii biz burada duramayız, sonuna kadar devam edeceğiz, bu operasyonlara. Niçin? Birliğimizi, huzuru tesis etmek için devam edeceğiz.

"CİHAT ASLA TERÖR DEĞİLDİR"
Terör örgütü kurup Müslümanlara zulmetmek değildir, masum insanların canlarına kast etmek değildir. Cihat diriliştir, hayat vermedir, ihya etmedir, inşa etmedir. Bugün eğer bir cihattan söz edeceksek en büyük cihat, işte bu İslam ve Müslüman düşmanlarının ortaya çıkmasını sağlayan cehaletle ve fitneyle mücadele etmektir.

CEHALET VE FİTNE İLE MÜCADELE
DAEŞ, Boko Haram, El Kaide'nin tüm zulümleri sadece Müslümanlara karşıdır. Bu örgütlerin İslam'a verdiği zararları, İslam düşmanları dahi verememiştir. Arif Nihat Asya'nın dediği gibi; 'Ebu Leheb öldü' diyorlar: Ebu Leheb ölmedi ya Muhammed, Ebu Cehil kıtalar dolaşıyor. Cihad diriliştir, hayat vermedir, ihya etmedir, inşa etmedir. Bugün bir cihattan söz edeceksek en büyük cihad, bu İslam düşmanlarının ortaya çıkmasını sağlayan cehalet ve fitne ile mücadele etmektir."


Gündem

Fındıkta ihracat hedefi 6 milyar dolar

Fındıkta ihracat hedefi 6 milyar dolar KARADENİZ Bölgesi’nin en önemli gelir kaynağı fındıkta ihracat gelirlerinin artırılması hedefleniyor. Ulusal Fındık...

Karadeniz'de fırtına çıktı, palamut fiyatı yükseldi

Karadeniz'de fırtına çıktı, palamut fiyatı yükseldi KARADENİZ’de, 1 Eylül'de sona eren av yasağı ile tezgahlarda 7,5 ile 10 lira arasında satılan palamut fiyatı, d...