Karakter boyutu :
Hava Sıcaklıkları 10-15 Derece Azalacak

Hava Sıcaklıkları 10-15 Derece Azalacak

Tarih 19 Nisan 2016, 15:55 Editör reşat tula

Mevsim normallerinin 10-12 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıkları çarşamba gününden itibaren serin ve yağışlı havayla birlikte hissedilir derecede azalacak.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, mevsim normallerinin 10-12 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının serin ve yağışlı havayla birlikte hissedilir derecede azalacağının tahmin edildiğini duyurdu.

YARIN MARMARA'DA DÜŞECEK

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, "Mevsim normallerinin yaklaşık 10-12 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının serin ve yağışlı hava ile birlikte yarın Marmarabölgesinde, Perşembe günü yurdumuzun kuzey, iç ve batı bölgelerinde, cuma günü ise doğu bölgelerimizde hissedilir derecede (10 ila 15 derece arasında) azalacağı, ancak hafta sonundan itibaren tekrar yükseleceği tahmin ediliyor." denildi.

YER YER FIRTINA GÖRÜLECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ayrıca, rüzgarın; çarşambagünü iç ve batı bölgelerde, perşembe günüyse yurt genelinde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde eseceğinin tahmin edildiği bildirildi. Meteoroloji'nin çarşamba, perşembe ve cuma günleri için hava tahminiyse şöyle:

"Yurdumuzun yarın öğle saatlerinden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK BEKLENİYOR

Yarın akşam saatlerinde MarmaraBatı Karadeniz ve İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimlerinde başlayacak yağışların perşembe günü, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İçEge, İç Anadolu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde etkili olacağı bekleniyor. Meydana gelecek yağışların SakaryaDüzce,Zonguldak ve Bartın ile Doğu Karadeniz kıyı kesiminde (Giresun, TrabzonRize ve Artvin) kuvvetli olması (metrekareye 21-50 kg) tahmin ediliyor.

CUMA GÜNÜ ÜLKEYİ TERK EDİYOR

Serin ve yağışlı havanın cuma günü Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda etkili olduktan sonra yurdumuzu terk etmesi tahmin ediliyor. Cuma günü gece ve sabah saatlerindeki yağışların, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olması bekleniyor."


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI