Karakter boyutu :
KÜLTÜREL DİPLOMASİNİN ELÇİLERİ

KÜLTÜREL DİPLOMASİNİN ELÇİLERİ

Tarih 19 Nisan 2016, 17:38 Editör reşat tula

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Topluluğu Vali Ersin Yazıcı'yı ziyaret etti.

Ziyaretten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Yazıcı, Uluslararası öğrencilerin buradayken kültürümüzü öğrenerek ülkelerine taşıyacaklarını, aynı zamanda ülkemize de ciddi katkı sağlayacaklarını belirtti.
EV SAHİPLİĞİ YAPMANIN GAYRETİ İÇİNDEYİZ
Üniversite eğitimi için Rize'yi seçmiş olmalarından dolayı çok memnun olduklarını söyleyen Vali Yazıcı,  "Sizlere iyi bir ev sahipliği yapmanın gayreti içindeyiz ve olacağız. Umarım sizler de derslerinizde başarılı olursunuz.  Rize Valiliği olarak, öğrencilerin yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Her birinizi kültürel diplomasinin elçileri olarak görüyorum. Verimli, başarılı ve mutlu olmanızı diliyorum " dedi.
BU BÜYÜK BİR FIRSAT VE ZENGİNLİKTİR
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin dünyanın dört bir tarafından gelen öğrencilere ev sahipliği yaptığını belirten Vali Yazıcı, " Farklı ülkelerden birçok öğrencinin Rize'de eğitim görmesi, Rize'mizin eğitim merkezi olmaya başladığına da delil teşkil etmektedir. Kendi ülkesinden çıkıp başka bir ülkede eğitim almayı başarmış öğrenci, ülkesindeki akranlarından bir adım önde ve başarılı bir kariyer izleyecek demektir. Bu büyük bir fırsat ve zenginliktir "dedi.
ÜNİVERSİTE EVRENSEL NİTELİĞİNİ TOPLUMA SUNMAK ZORUNDA
Üniversitelerin sanılanın aksine sadece meslek edindirme kurumları olmadığını ifade eden Vali Ersin Yazıcı,  "Üniversite evrensel niteliğini topluma sunmak zorundadır. Bunu da ancak sizlerle, her ülkeden insanların olduğu her ülkeden öğrencilerin olduğu bir üniversiteyle sağlamak mümkün olacaktır" dedi.
KENDİMİZİ EVİMİZDE GİBİ HİSSEDİYORUZ
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Topluluğu Sözcüsü Muhammed Mansur ise, dünyanın dört bir tarafından Rize'ye okumak için geldiklerini belirterek, "Bizler ülkemizden, ailelerimizden uzak olmamıza rağmen kendimizi evimizden gibi hissediyoruz çünkü Türk misafirperverliği dört bir yanımızı sarmış durumda. Eğitim öğretim faaliyetleri dışında da çeşitli faaliyetler gerçekleştirerek hem sosyal açıdan hem de kültürel açıdan kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bu sırada da Rizelilerle bütünleşmek ve kaynaşmak istiyoruz. Bu konuda sizlerin de desteğiyle bu süreci daha hızlı ve verimli geçirmek istiyoruz" dedi.
Öğrencilere ziyaretlerinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Topluluğu Akademik Danışmanı Arş. Gör. Bekir Güzel eşlik etti.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI