Karakter boyutu :
Rize 1. Ekonomi Zirvesi Başladı

Rize 1. Ekonomi Zirvesi Başladı

Tarih 20 Nisan 2016, 15:55 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde bu yıl ilki düzenlenen Ekonomi Zirvesine katıldı.

Vali Ersin Yazıcı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde bu yıl ilki düzenlenen Ekonomi Zirvesine katıldı.
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in de ikinci gününe katılması beklenen Rize Ekonomi Zirvesine akademisyenler ve iş adamları konuşmacı olarak katılıyorlar.
Zirvenin ilk oturumlarında gerçekleşen açılış konuşmalarında söz alan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Türkiye'nin ekonomik anlamda dünyada söz sahibi olan bir ülke olabilmesi için tüketen değil üreten ülke olması gerektiğini söyledi.
RİZE'NİN YATIRIM KRİTERLERİ HER GEÇEN GÜN YÜKSELMEKTE
Çok sayıda konuğun katıldığı programın açılışında konuşan Vali Ersin Yazıcı da devam eden yatırımların tamamlanması ile Rize'nin ekonomik çevresinin değişeceğini söyledi. Rize'nin yatırım kriterlerinin her geçen gün yükselmekte olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Rize geneline baktığımızda şu anda yürütülmekte olan çok önemli Projeler var. Rize ili yatırım ortamı açısından lojistikten, tarımsal üretime, sağlık sektörüne ve turizm sektörüne kadar birçok önemli fırsat sunmaktadır. Rize'de uzun yıllardır yaşamımız çaya bağlı olarak devam ediyor. En büyük gelir kaynağımız ve yaşamımızı devam ettirebilmek için bağlı olduğumuz kaynak çaydır. Bunun yanında dünyanın en büyük tünellerinden bir tanesi olan Ovit Tüneli'nin bitmesi ile lojistik üssün de hayata geçirilmesi ile inşallah birkaç yıl içerisinde Rize-Artvin Havalimanı'nda uçuşların başlaması ile OSB'nin aktif hale gelmesi ile Rize'nin ekonomik anlamdaki çehresi değişmiş olacak. Bununla birlikte her zaman gurur ile ifade ettiğimiz ve Arap turistlerin ifadesi ile "Adeta Yalancı Cennet" olan bölgemizin geleceği turizmdedir. Bu zirve vesilesiyle Sayın Rektörümüze ve çalışma ekibine de huzurlarınızda şükranlarımı sunmak istiyorum. Ekonomi zirvesinin Rize'ye hayırlı olmasını diliyorum "diye konuştu.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 17

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 12

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar