Karakter boyutu :
En Kapsamlı Çay Paketleme Fabrikası 2017’de Üretime Başlayacak

En Kapsamlı Çay Paketleme Fabrikası 2017’de Üretime Başlayacak

Tarih 20 Nisan 2016, 17:04 Editör reşat tula

ÇAYKUR tarafından İyidere ilçesinde yapılan ve bittiğinde dünyada alanında tek olacak, kendi kendine yetebilecek şekilde projelendirilen çay paketleme fabrikası hızla ilerliyor.


ÇAYKUR tarafından İyidere ilçesinde yapılan ve bittiğinde dünyada alanında tek olacak, kendi kendine yetebilecek şekilde projelendirilen çay paketleme fabrikası hızla ilerliyor. Fabrika hinterlandında ayrıca yöreye değer katacak turistik bir merkez şeklinde de hizmet verecek olan fabrikanın 2017 yılında hizmete girmesi planlanıyor.

Fabrika inşaatında incelemelerde bulunan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu inşaat aşamasının hızla sonuna gelindiğini belirterek, makine parkı içinde ihale ve satın alma işlemlerinin başladığını belirtti.

ÇAYKUR’a gerek arazi olarak gerek kapalı alan ve gerekse yeni fabrika olarak çok değerli mülkler kazandırdıklarını söyleyen Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu: “Paketlememiz Allah nasip ederse 2017 yılında İnşallah devreye alınacak. Çalışmalar hızla devam ediyor, fabrikamız hızla yükseliyor. Bunun yanında makinelerin ihaleleri ve alımları devam ediyor. Dünyanın en modern, en çevreci, en kapsamlı, en akıllı ve en otomasyonu yüksek fabrikasını ilimize ve de ülkemize kazandıracağız. Bu ÇAYKUR’un, bölgemizin ve Türkiye’nin inşallah yeni bir iftihar vesilesi olacak. Açılışında da gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından birçok ülkeden çok değerli misafirlerimiz olacak. Şunu da belirteyim sadece Türkiye’nin değil dünyanın da merakla beklediği bir fabrikayı inşa ediyoruz.” Dedi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI