Karakter boyutu :
BIYIKSIZ PALABIYIK’IN KATLİ!.

BIYIKSIZ PALABIYIK’IN KATLİ!.

Tarih 21 Nisan 2016, 12:43 Editör reşat tula

Son haftalarda Ç. Rizespor belki çok iyi futbol ortaya koyamıyor ama; bu takım üzerinde Hakemlerinde ciddi anlamda hataları hala devam ediyor. Adeta katlediliyor.

          Son haftalarda Ç. Rizespor belki çok iyi futbol ortaya koyamıyor ama; bu takım üzerinde Hakemlerinde ciddi anlamda hataları hala devam ediyor. Adeta katlediliyor.
Ç. Rizespor’un 82.Dak. da Ofsayt gerekçesiyle sayılmayan golünde ki  bayrak tamamen yanlış ve şuursuzca ve bilinçsizce kalktı. Oyundan atılan Makiadi’nin  görmüş olduğu her iki sarı kart da bana göre toplamda bir sarı kart dahi etmezdi. Hikmet Hoca’nın basın açıklamasında dediği gibi belki de Hakan’a çıkan kırmızı da hatalıydı.
Bu durumda bıyığı olmayan Ali Palabıyık ve yardımcıları bir hayli formsuz ve hatalıydılar.
Ç. Rizespor lig de çok rahat değil. Ancak Ziraat Türkiye kupasında buraya kadar bileğinin hakkıyla geldi.
Dün gece yarı finalin ilk ayağında Ç. Rizespor isim olarak büyük ancak; ligde sefilleri oynayan Galatasaray karşısında çok iyi futbol ortaya koyamadı. Galatasaray’da iyi futbol mu oynadı? Tabii ki hayır!..
Oyuna gelince: Galatasaray golü erken buldu. Bu da Hikmet Hoca’nın planlarının bir anlamda alt üst olmasına neden oldu. Çünkü Hikmet Hocanın hedefi, oyunu elinde tutup; son yarım saatte yorulacak ve oyunun o bölümünü bir türlü oynayamayan Galatasaray’a gol ya da goller bulmayı amaçlıyordu. Ama olmadı. Ardından bir de hatalı kırmızı kart gelince, her şey alt üst oldu. Çünkü oyuna etki edecek adamı da yoktu.
Ayrıca Ç. Rizespor’un defansı bu maçta çok açık verdi. Çünkü görüldü ki takım çok fazla öne çıkma gayreti içinde olunca; bunun bedelini de ikinci golü yiyerek ödedi.
Şu defans hattına bir göz atalım. Oboabona ve Viera, onların hemen önünde  yer alan Makiadi ve Sylvestre.. Çok dağınık bir görüntü verdiler.
Sonuç olarak: Elbette ki Sarı Kırmızılı takım; kalite farkıyla sonuca gittiğini söyleyebiliriz. Ancak; Hakem Ali Palabıyık ve ekibinin  bu denli taraflı, hatalı kararlar ve kötü yönetimine hiç de gerek yoktu.
Ç. Rizespor şimdi tekrar lige dönsün ve bulunduğu yere dikkat etsin. Bu hafta sonu Konya deplasmanına çıkıyor. 7 haftadır kazanamıyor. Bana göre oynadığı bu futbolla da kazanması çok mümkün görünmüyor. Hikmet Hoca işini biraz daha ciddiye alması lazım.
Benden söylemesi.. İnşallah sonuç hayırlı olur.

Spor

Loic Remy: “3 Puan İçin Oraya Gittiğimizi Onlara Göstermemiz Gerekiyor”

Loic Remy: “3 Puan İçin Oraya Gittiğimizi Onlara Göstermemiz Gerekiyor” Süper Lig'in 6. haftasında Demir Grup Sivasspor ile karşılaşacak olan Çaykur Rizespor'un yıldız futbolcusu ...

Çaykur Rizespor, Fenerbahçe Maçı Hazırlıklarına Başladı

Çaykur Rizespor, Fenerbahçe Maçı Hazırlıklarına Başladı Süper Lig'in açılış maçında 11 Eylül Cuma günü Fenerbahçe ile sahasında karşılaşacak Çaykur Rizespor, hazırlıkl...