Karakter boyutu :
Bereket Duası’nda Atmeydanı Mahallesi’nde Buluşuldu

Bereket Duası’nda Atmeydanı Mahallesi’nde Buluşuldu

Tarih 22 Nisan 2016, 17:48 Editör reşat tula

Anadolu’da yaklaşık 700 yıldır süregelen ‘Bereket Duası’nda Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Atmeydanı Mahallesi’ndeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Mahallede bulunan Orta Alan Camii’nde kılınan sabah namazının ardından cemaatle birlikti kahvaltı ve sohbet eden Başkan Kasap, ardından mahalle sakinleri ve esnafın da katılımıyla bereket duasını gerçekleştirdi.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, yaşatılan Bereket Duası geleneğinin esnaf ve vatandaşların işlerinin hayırlı gitmesi, bütün vatandaşların sağlık ve huzur içinde hayatlarına devam etmeleri için bir araya gelip kaynaşmaya vesile olduğunu belirtti.

ATMEYDANI MAHALLESİ’NDE 500 METRELİK CADDE TAMAMEN YENİLENDİ

Duanın ardından Hacı Eşref caddesinde bulunan 500 metrelik kısımda büyük ölçüde tamamlanan sokak yenileme çalışmalarını inceleyen Başkan Kasap, mahalle muhtarı baş azasından eksiklikler ve vatandaşların talepleriyle ilgili bilgiler aldı.

Kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu hattının, kaldırım, korkuluk ve beton zeminin yenilendiği, ışıklandırma çalışmalarının ise program dahilinde tamamlanacak olan caddede kullanımı kolaylaştırmak adına gerekli düzenlemeleri teknik ekibine bildiren Başkan Kasap, mahalle sakinleri ve muhtarla uyum içerisinde hizmetlerine devam ettiklerini söyledi.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 7

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 2

   
  22.09.2020
 

22.09.2020..

İzlenme: 18

   
  21.09.2020
 

21.09.2020..

İzlenme: 10

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar