Karakter boyutu :
Bereket Duası’nda Atmeydanı Mahallesi’nde Buluşuldu

Bereket Duası’nda Atmeydanı Mahallesi’nde Buluşuldu

Tarih 22 Nisan 2016, 17:48 Editör reşat tula

Anadolu’da yaklaşık 700 yıldır süregelen ‘Bereket Duası’nda Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Atmeydanı Mahallesi’ndeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Mahallede bulunan Orta Alan Camii’nde kılınan sabah namazının ardından cemaatle birlikti kahvaltı ve sohbet eden Başkan Kasap, ardından mahalle sakinleri ve esnafın da katılımıyla bereket duasını gerçekleştirdi.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, yaşatılan Bereket Duası geleneğinin esnaf ve vatandaşların işlerinin hayırlı gitmesi, bütün vatandaşların sağlık ve huzur içinde hayatlarına devam etmeleri için bir araya gelip kaynaşmaya vesile olduğunu belirtti.

ATMEYDANI MAHALLESİ’NDE 500 METRELİK CADDE TAMAMEN YENİLENDİ

Duanın ardından Hacı Eşref caddesinde bulunan 500 metrelik kısımda büyük ölçüde tamamlanan sokak yenileme çalışmalarını inceleyen Başkan Kasap, mahalle muhtarı baş azasından eksiklikler ve vatandaşların talepleriyle ilgili bilgiler aldı.

Kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu hattının, kaldırım, korkuluk ve beton zeminin yenilendiği, ışıklandırma çalışmalarının ise program dahilinde tamamlanacak olan caddede kullanımı kolaylaştırmak adına gerekli düzenlemeleri teknik ekibine bildiren Başkan Kasap, mahalle sakinleri ve muhtarla uyum içerisinde hizmetlerine devam ettiklerini söyledi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI