Karakter boyutu :
ONLAR ÖNCE VATAN DEDİLER

ONLAR ÖNCE VATAN DEDİLER

Tarih 22 Nisan 2016, 17:51 Editör reşat tula

"Onlar Önce Vatan Dediler"Sergisi Ali Metin Kazancı Rize Lisesinde Vali Ersin Yazıcı tarafından açıldı.

14-20 Nisan Şehitler Haftası nedeniyle Ali Metin Kazancı Rize Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Seval Öztiryaki ve öğrencileri tarafından düzenlenen sergiye Vali Ersin Yazıcı'nın yanı sıra, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Semih Coşkun, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap,  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, Rize Millî Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Ali Metin Kazancı Rize Lisesi Müdürü Ahmet Okutan, Akademisyenler, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.
Açılış kurdelesini kesen Vali Yazıcı ve beraberindekiler sergiyi gezerek ilgililerden eserler hakkında bilgi aldı.
RİZE'DE YAŞATMAK İSTEDİK
Ali Metin Kazancı Rize Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Seval Öztiryaki, Zaferlerimizin gelecek nesillerin örnek alacağı en büyük değerlerimizden biri olduğunu kaydederek, " Onlar Önce Vatan Dediler " Sergimizi açarak Çanakkale ruhunu, Mehmetçiğimizin yazdığı destanı Rize'de yaşatmak istedik "diye konuştu.
BENZERİ OLMAYAN BİR DESTAN YAZILDI
Vali Yazıcı ise, aziz vatanın korunması, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin, emniyet ve asayişin devamı için canını ortaya koyarak görevini yapan bütün kahramanlarla iftihar ettiklerini ifade ederek, " Mukaddes vatan toprakları için canlarını seve seve vererek bir milletin kaderini değiştiren, vatanımızı, istiklalimizi, sarsılmaz imanları, eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz aziz şehitlerimiz dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır. Şehitler Haftası vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve bugüne kadar bu vatan için vermiş olduğumuz tüm aziz şehitlerimizi, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  19.09.2020
 

19.09.2020..

İzlenme: 25

   
  18.09.2020
 

18.09.2020..

İzlenme: 28

   
  17.09.2020
 

17.09.2020..

İzlenme: 35

   
  16.09.2020
 

16.09.2020..

İzlenme: 30

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar