Karakter boyutu :
Rizede 57. Alay Vefa Yürüyüşü Gerçekleştirilecek

Rizede 57. Alay Vefa Yürüyüşü Gerçekleştirilecek

Tarih 22 Nisan 2016, 17:54 Editör reşat tula

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 25 Nisan Pazartesi günü seher vaktinde 81 ilde eş zamanlı olarak Çanakkale Savaşlarında kahramanlıklarıyla destanlaşan 57. Piyade Alayı Şehitleri başta olmak üzere, değişik tarih ve coğrafyalarda Vatanı ve Milleti için savaşarak bu uğurda şehit olan aziz evlatlarımızı saygı ile anmak, onları yâd etmek amacıyla “Vefa Yürüyüşü” adı altında bir yürüyüş düzenlenecek...

Program doğrultusunda Rize’de gerçekleştirilecek yürüyüş 25 Nisan 2016 Pazartesi günü sabah saat 04:20’ de Sahil camiinde yapılacak Çanakkale konulu vaaz başlayacak olup, Sabah namazına mutakip “ Yarma Çorbası ” ikramı ve ardından saat 07.00’da Sahil camii önünden başlayacak olan “Vefa Yürüyüşü” İslampaşa Kurşunlu Camii yanı Şehitlik Mezarlığında Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Dua ile sona erecek.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK “ 57. Piyade Alayı şehitleri başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi anmak için, 25 Nisan Pazartesi günü düzenlenecek anma programına, tüm vatandaşlar davet ediyoruz. İnanıyorum ki Rize Halkı bu vatan uğruna canlarını hiçe sayarak savunmuş olan kahraman askerlerimizi unutmayarak vefa örneği göstereceklerdir ” diye konuştu.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI