Karakter boyutu :
EN BÜYÜK HEDEFİMİZ, DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE BIRAKMAK

EN BÜYÜK HEDEFİMİZ, DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE BIRAKMAK

Tarih 23 Nisan 2016, 15:30 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Ersin Yazıcı mesajında, çocuklara yapılacak yatırımlarda başta eğitim olmak üzere hiçbir fedakârlıktan kaçınılmaması gerektiğini ifade etti.
Vali Yazıcı, yarının büyükleri bugünün küçüklerine hitap ederken, "Vatanınıza ve milletinize duyduğunuz sevgiyle,  ülkemizi her alanda en üst noktalara ulaştıracak çalışmalarınızla,  sizler geleceğin Türkiye'sini oluşturacaksınız.  Zamanı geldiğinde bizlerin, anne ve babalarınızın yerini sizler devralacaksınız.  Aileleriniz ve büyüklerinizle birlikte, ben ve mesai arkadaşlarım, bu doğrultuda sizlere ihtiyaç duyacağınız her türlü destek ve yardımda bulunmaya hazırız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan'ı siz çocuklara armağan ederken, Cumhuriyetin gelecek nesillerine verdiği önemi vurgulamak düşüncesiyle hareket etmiş ve bu düşüncesini ;Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz" dedi.
ÇOCUKLAR SEVGİYLE BÜYÜYEN ÇİÇEKLERDİR
Çocukların mutlu bir gelecek olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Bu onurlu gün, sadece Türk çocuklarına değil, bütün dünya çocuklarına verilmiş eşsiz bir gündür.  Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle milletimizin yarınlarını şekillendireceklerdir. Türk Milleti'nin aydınlık geleceği olarak gördüğümüz çocuklarımızın; sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmeleri ve bu şekilde hayatlarını sürdürmeleri en büyük isteğimizdir.  Çocuklarımız sevgiyle büyüyen çiçeklerdir. Geleceği inşa edecek çocuklarımızın yücelen demokrasimizi en iyi şekilde temsil edeceğine inancım tamdır. Yarının gençleri ve büyükleri olarak, Milletimizin güven ve desteği ile her zaman başarılı olacağınıza yürekten inanıyoruz.  Her birinizin vatanını, milletini gönülden seven, kültürel değerlerine sahip çıkan,  kendine güvenen bireyler olduğunu görüyor, sizlerle gurur duyuyoruz "dedi.
EN BÜYÜK HEDEFİMİZ, DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE BIRAKMAK
23 Nisan'ın milli birlik ve beraberliğin en güzel örneği olan Kurtuluş Savaşı sonrasında, millet iradesinin vücut bulduğu ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olduğunu hatırlatan Vali Yazıcı, "İş gücünün ve sermayesinin neredeyse tamamını savaşlarda kaybetmiş olan ülkemizin bugün geldiği nokta hepimizin gurur duyması gereken bir gelişmedir. Ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu kutsal vatanı, milletimizin geçmişten gelen birikimi ve birlik-beraberlik içinde çok çalışarak daha mamur hale getirmek, gelecek nesillere daha güçlü bir Türkiye bırakmak, hepimizin en büyük hedefidir. Bu duygu ve düşüncelerle, bundan tam 96 yıl önce bu aziz vatanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve bu topraklar üzerinde milli mücadelede canlarını seve seve milletimizin geleceği için feda eden yüce şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunuyor, bütün hemşehrilerimin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum "dedi.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI