Karakter boyutu :
KDRK’dan Rize’de Nefes Kesen Eğitim

KDRK’dan Rize’de Nefes Kesen Eğitim

Tarih 23 Nisan 2016, 17:17 Editör reşat tula

Rize’de son yıllarda çok ilgi çeken Dağcılık konusunda sezonun ilk Temel Eğitim Ön Hazırlık kampı İkizdere, ilçesine 95 dağcının katılımıyla başladı.4 gün sürecek eğitim kampında tırmanış, iniş, arama kurtarma ve ilkyardım gibi eğitimler verilecek.

Rize Kaçkar Dağcılık Rafting Kayak İhtisas Spor Kulübü(KDRK) tarafından İkizdere’nin Rüzgârlı köyünde kurulan kamp yerinde yaşları 14-35 arasında değişen 95 öğrenci dağcı 35 çadırda konaklayarak kamp yapıyor. KDRK Başkanı Erdoğan Muradoğlu Temel Eğitim Kampı ile ilgili yaptığı açıklamasında’İkizderenin güzel coğrafyası bizim için bulunmaz bir kamp eğitim yer. Yıllardır Rüzgârlı Köyündeki bu kamp yerinde eğitim veriyoruz. Çoğunluğu gençlerden olan 14-35 yaş arası 95 kişi bu seneki Temel Eğitim Ön hazırlık kampımıza katıldı.
KDRK İKİZDEREDE. (1)

4 gün sürecek kampımızda iniş ve kaya tırmanışları tatbikatlı olarak gösteriliyor.Yüksekliği 25 metreye varan kayalarda tırmanış ve iniş tatbikatları yaptırıyoruz. Kursiyerlerimize 3 öğün 3 çeşit sıcak yemek veriyoruz. Kampımızda seyyar mutfağımız mevcut. Sponsorlarımızın desteği büyük. Sağlık İl Müdürlüğümüze bağlı UMKE ekibi yaralı kurtarma tatbikatları yapacak. Başta Valiliğimiz olmak üzere, Rize Belediyesi, İkizdere Belediyesi, Çaykur Genel Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Gençlik Spor Müdürlüğü, Rize Ticaret Borsası sponsorumuz olarak güzel katkılarda bulundular. Dağcılık sporu konusunda eğitici kamplarımıza her yaştan öğrencinin rahatlıkla katılabileceğini söylüyorum’ dedi.

Eğitim kampını ziyaret eden İkizdere Kaymakamı H.İbrahim Kazar ve İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu’dağcılık sporunun gelişmesi ve bölgemiz tanıtımı için İkizdere’de ki bu kamp yerinin çok yerinde bir saha olduğunu. Burada yılda bir kez değil birkaç kez kamp yapılarak spor yanında turizm tanıtımı içinde katkılar sağlayacaktır.İkizdere vadisini Rize sınırlarını aşarak ulusal ve uluslar arası dağcılık etkinliklerinde yararlanılmasını isteriz.İlçenin yöneticileri olarak Kulübünüze her konuda yardımcı oluruz’ dediler.

KDRK İKİZDEREDE. (4)

KDRK İKİZDEREDE. (5)Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 18

   
  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 21

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar