Karakter boyutu :
Turizm Haftası Yapılan Etkinliklerle Sona Erdi

Turizm Haftası Yapılan Etkinliklerle Sona Erdi

Tarih 26 Nisan 2016, 15:21 Editör reşat tula

Her yıl 15- 22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri 22 Nisan Cuma günü Denizle Buluşma gezisi ile devam etti.

 İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Rize Belediyesinin işbirliği ile gerçekleştirilen vapur gezisine Rize’ye yeni atanan aday öğretmenler ve üniversite öğrencileri ile birlikte katılımın fazla olduğu gözlendi.


 Rize Belediyesine ait Dursun Kaptan Vapuru ile Gündoğdu Limanından Saat: 14.00’de hareket eden katılımcılar Gündoğdu’dan Alipaşa sahiline kadar yaklaşık iki saat süren gezi boyunca Rize’yi denizden görme fırsatı bulmuş oldu. Katılımcıların havanın güzel olmasıyla beraber fotoğraf çektirdikleri ve ilk defa şehir merkezine denizden bakma fırsatı buldukları için hayli heyecanlı oldukları görüldü.

Turizm Haftası etkinlikleri Cumartesi günü Çamlıhemşin Palovit Şelalesi, Zilkale ve Ayder gezisi ile devam etti. Katılımcılar ilk olarak tarihi Zilkale’yi ziyaret etti. Daha sonra  Palovit şelalesine iki saatlik yürüyüşün ardından  ulaşan doğaseverler dönüşte Ayder Yaylası`na çıktılar. Katılımcılar güneşli günün tadını çıkararak bol bol fotoğraf çektirdiler.

 
   Etkinlikler Pazar günü de devam etti. Fındıklı Çağlayan vadisine gerçekleştirilen gezide katılımcılar tarihi konakları görme fırsatı buldu. Çay ve Fındık bahçeleri içinde tarihin izlerini günümüze taşıyan yöre mimarisinin en güzel örnekleri olan taş dolgu evleri gezdiler. Otantik dokunun ve havanın güzel olmasıyla beraber katılımcılar hayli keyifli saatler geçirdiler. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Personeli Bayram YIĞCI yaptığı açıklamada “Turizm haftası etkinliklerinde hafta boyunca düzenlenen gezilerde Rize’nin doğal, tarihi, ekonomik ve turistik güzelliklerini  Rize’ye yeni atanan aday öğretmenlere, öğrencilere tanıtmaya çalıştık. Bize bu noktada yardımcı olan başta Rize Belediyesi olmak üzere Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne teşekkür ederiz” dedi.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 7

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 2

   
  22.09.2020
 

22.09.2020..

İzlenme: 18

   
  21.09.2020
 

21.09.2020..

İzlenme: 10

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar