Karakter boyutu :
Rize’de Vefa Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Rize’de Vefa Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Tarih 26 Nisan 2016, 15:24 Editör reşat tula

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak Çanakkale Savaşlarında kahramanlıklarıyla destanlaşan 57. Piyade Alayı Şehitleri başta olmak üzere, değişik tarih ve coğrafyalarda vatanı ve milleti için savaşarak bu uğurda şehit olan aziz evlatlarımızı saygı ile anmak, onları yâd etmek amacıyla düzenlendiği “Vefa Yürüyüşü” adlı program 25 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Program doğrultusunda Rize’de gerçekleştirilen yürüyüş programı sabah saat 04:20’ de Sahil camiinde Sabah Namazı ile başladı. Namaza müteakip Rize İl Müftüsü Çanakkale konulu vaaz’da bulundu, Vaazın ardından katılımcılara Rize Gençlik Merkezi tarafından “Yarma Çorbası ” ikramı yapıldı.

Program doğrultusunda 06.30’da Sahil Camii önünden Protokol ve Yüzlerce gencin katılımı ile tekbirleriyle başlayan ve devam eden  “ Vefa Yürüyüşü ”  “İslampaşa Kurşunlu Camii yanı Şehitlik Mezarlığında Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua ile sona erdi.
57 Alay Vefa Yürüyüşü programına Rize Vali Yardımcısı Emre NEBİOĞLU, Belediye Başkan Yardımcısı İsmet SİVRİKAYA, Rize İl Jandarma Komutanlığından Jandarma Albay Nedim SELVİSU, Emniyet Müdürü Adem ÇAKICI, İl Müftüsü Yusuf DOĞAN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK, Memur-Sen İl Başkanı Resul USTA, Rize Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Kemal AKSU , Okul idarecileri, Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri ve Yüzlerce genç katıldı.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK “ Gençlik ve Spor Bakanlığınca 81 ilde eş zamanlı düzenlenen Vefa Yürüyüşünü manevi duygular içerisinde gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz programa desteklerini veren tüm kurum ve kuruluşlara ve Ecdadımızın izinde Sabah erken saatlerinde katılım sağlayan Asımın nesli öncü gençliğimize şükranlarımı sunuyorum ” diye konuştu.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  20.10.2020
 

20.10.2020..

İzlenme: 5

   
  19.10.2020
 

19.10.2020..

İzlenme: 12

   
  17.10.2020
 

17.10.2020..

İzlenme: 20

   
  16.10.2020
 

16.10.2020..

İzlenme: 25

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar