Karakter boyutu :
Rize’de “Hayatımın Renkleri` Adlı Program Düzenlendi

Rize’de “Hayatımın Renkleri` Adlı Program Düzenlendi

Tarih 26 Nisan 2016, 15:30 Editör reşat tula

Rize Otizmle Mücadele ve Eğitim Derneği (ROMED) ile Rize Gençlik Merkezinin öncülüğünde, Rize Belediyesinin de katkılarıyla ''Hayatımın Renkleri'' adlı program düzenlendi.

Rize Otizmle Mücadele ve Eğitim Derneği (ROMED) ile Rize Gençlik Merkezi’nin öncülüğü, Rize Belediyesi’nin katkılarıyla “Hayatımın Renkleri" adlı program düzenlendi.İsmail Kahraman Kültür Merkezinde düzenlenen programa Güneysu Kaymakamı İhsan Selim Baydaş, Rize Valisi Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın eşi Menduha Kasap, Rize Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Sivrikaya, ROMED Başkanı Resul Usta, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı

.
Dünyada Otizm konusunda farkındalık oluşturmak bu konuda toplumu bilinçlendirmek adına Rize Otizmle Mücadele ve Eğitim Derneği (ROMED) ve Rize Gençlik Merkezi tarafından gerçekleştirilen “Hayatımın Renkleri “adlı programda otistik çocuklarımız sergilemiş oldukları sahne gösterileriyle salonda bulunan konuklara unutulmaz dakikalar yaşattılar.Usta, burada yaptığı konuşmada, "Dünyada otizm konusunda farkındalık oluşturmak ve otizm konusunda toplumu bilinçlendirmek, toplumun dikkatini çekmek amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini belirterek, otizmin görülme sıklığı günümüzde maalesef çok büyük bir hızla artmakta olduğunu söyledi.


Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi hakkında bilgi veren Usta, "Erken tanı ile yoğun, sürekli özel eğitimdir. Erken tanı ve ardından gelecek haftada en az 20 saat özel eğitimle otizmli çocukların hayatlarında büyük fark yaratmak, sağlıklı gelişim gösteren akranları ile birlikte aynı okulda okuyacak seviyeye getirmek mümkün olabilmektedir" dedi.


Rize Otizmle Mücadele ve Eğitim Derneği olarak hedeflerinden bahseden Usta, şunları kaydetti:"Otistik bireylerin, teşhis konulduğu andan itibaren öz bakım dahil olmak üzere bütün kişisel gelişim olanaklarının sağlandığı, kendilerini birey olarak ifade edebildiği, bağımsız olarak toplumsal yaşama katılmalarının önündeki engellerin ortadan kaldırıldığı, sosyal güvencelerinin sağlandığı, ailelerin destek mekanizmalarının geliştirildiği, dışlanma ve ayrımcılığın ortadan kaldırıldığı bir yaşamın gerçekleştirilmesine katkıda bulunmak, otistik bireylerin yaşamlarının devlet tarafından garanti altına alındığı koşulları oluşturmak, yeni otizm tanısı almış ailelere destek olmak ve yaşadıkları sıkıntıları bir nebze olsun paylaşarak hafifletmek adına çalışmalar yapmaktayız."

5466-001.jpg

Konuşmaların ardından program, otizmli çocukların piyano dinletisi, dans gösterileri sahneleriyle devam etti. Ayrıca “Hayatımın Renkleri “adlı programın oluşmasında emek sarf edenlere Güneysu Kaymakamı İhsan Selim Baydaş, Rize Valisi Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın eşi Menduha Kasap tarafından çiçek ve plaket takdim edildi. 


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 3

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 8

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 18

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar