Karakter boyutu :
Rize Açık Ceza Evi İnşaatında Sona Doğru Gelindi

Rize Açık Ceza Evi İnşaatında Sona Doğru Gelindi

Tarih 27 Nisan 2016, 17:12 Editör reşat tula

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Kalkandere’deki açık ceza evi inşaatında incelemelerde bulundu. Karal, inşaat çalışmalarının haziran ayı gibi bitmesini beklediklerini ifade etti.

Milletvekili Karal’a incelemeleri sırasında Kalkandere Kaymakamı Ömer Çimşit, Ak Parti Kalkandere İlçe Başkanı Hasan Ayyıldız, RTSO Başkanı Şaban Karamehmetoğlu, RTSO Meclis Başkanı Ömer Ofluoğlu, İl genel Meclisi üyeleri ve diğer ilgililer eşlik etti.

Karal, açık ceza evi inşaatıyla ilgili şu bilgileri verdi, “Yüklenici firma yetkilerinden aldığımız bilgiler doğrultusunda inşaat çalışmalarının Haziran ayı sonunda bitmesi bekleniyor. 5.5 milyon liraya mal olacak açık ceza evi 16 bin metre kare alanı kapsamaktadır.  Bu alan içerisinde çay paketleme fabrikası, Demir ve ahşap atölyesi, İdari bina, Teknik bina, Mahkumların kalacağı bina ve ziyaretçi binası yer almaktadır. İlk aşamada burada 240 mahkûmun kalması planlanıyor ama bu sayının 400 bulması bekleniyor.” dedi.

image-20160427004413.jpeg

Karal, açık ceza evi içinde yer alan çay paketleme fabrikası ve atölyede buradaki mahkûmların çalışacağını belirterek, “Türkiye’nin bütün açık ceza evleri, kapalı cezaevleri ve adliyelerin çay ihtiyacı Rize’deki bu açık cezaevinden karşılanacak. Açık cezaevinde yatan mahkûmların çalışmaları ile beraber Rize’de üretilen çayımız, cezaevi içerisinde kurulacak olan çay paketleme fabrikasında paketlenecek. Aynı zamanda demir ve ahşap atölyesinde de üretimler olacak.”  dedi.

Karal, buradaki incelemelerin ardından Kalkandere imam hatip okulu ve polis meslek  yüksek okulunu da ziyaret etti.

image-20160427004656.jpegRize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI