Karakter boyutu :
YÖK BAŞKANI RİZE'DE

YÖK BAŞKANI RİZE'DE

Tarih 29 Nisan 2016, 17:25 Editör reşat tula

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M.A.Yekta Saraç çeşitli temaslarda bulunmak üzere, beraberindeki YÖK üyeleri Prof. Dr. Mehmet Şişman, Prof. Dr. Rahmi Er ve YÖK Başkan Danışmanı Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu ile birlikte, Valiliğimize ziyarette bulundular.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde düzenlenecek "Hermes'ten Itri'ye Kâinatın Dili: Musiki" adlı söyleşiye katılmak üzere Rize'ye gelen YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, ilk olarak Vali Ersin Yazıcı'yı makamında ziyaret etti. Valilik şeref defterini imzalayan YÖK Başkanı Prof. Dr. M.A.Yekta  Saraç'a Vali Yazıcı günün anısına şifa kaynağı beyaz çay ikram etti.
RİZE İÇİN ÖNEMLİ BİR ZİYARETTTİR
Ziyarette  YÖK Başkanı Prof. Dr. M.A.Yekta Saraç 'ı Rize'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı, " Sayın YÖK Başkanımızın hem ilimize teşrif etmeleri ve hem de valiliğimizi ziyaret etmesi son derece mutlu etti bizi. Sayın YÖK Başkanımızın ve yönetimleri ile buraya gelmeleri, yaptıkları ziyaretleri Rize'ye verdikleri önemin bir ifadesidir.  Üniversitemiz güzel ilimizin gelişmesi ve büyümesi açısından çok önemli,  üniversitemizi çok önemsiyoruz. Nazik ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum "dedi.
ŞİFA KAYNAĞI BEYAZ ÇAY
Konuklarına beyaz çay ikramında bulunan Vali Yazıcı, "Beyaz çayı şifa kaynağı olarak ifade ediyoruz. Beyaz çay için bahar aylarının başında bu bitkinin henüz açmamış, tomurcuk haldeki üst yaprakları tek tek insan eliyle toplanıyor ve işlemden geçirilmeden direkt kurutuluyor. Bu tepedeki tomurcukların üzerinde 'beyaz tüyler' olduğu için adını buradan alıyor. Rize'de çay hayatın öznesidir. Rize çayı tamamen doğal ve saf bir çay. Yetiştirilmesinden işlenmesine kadar geçen süreçte bu saflığını koruyan Rize çayını içtiğinizde; emin olun, sadece çay içiyor olacaksınız "dedi.
yekta-sarac-rize-valiliginde-(2).jpg
RENK CÜMBÜŞÜ RİZE
Renk cümbüşü Rize'ye gelmekten son derece mutlu olduğunu ifade eden YÖK Başkanı Prof. Dr. M.A.Yekta  Saraç ise "Sayın Valim ben de öncelikle şahsım ve yürütme kurulu üyelerimizi makamınızda kabul ettiğiniz için size teşekkür ederiz. Rize'de bulunmaktan memnuniyet duyuyorum. Üzerinde kısa süre geçmiş olmasına rağmen büyük ilerleme ve başarılar kaydeden Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesini ziyaret edeceğiz. Çeşitli programlara katılacağız. Misafirperverliğiniz için tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  19.09.2020
 

19.09.2020..

İzlenme: 21

   
  18.09.2020
 

18.09.2020..

İzlenme: 27

   
  17.09.2020
 

17.09.2020..

İzlenme: 34

   
  16.09.2020
 

16.09.2020..

İzlenme: 29

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar