Karakter boyutu :
Karadeniz'de Turizm Ulaşımla Gelişiyor

Karadeniz'de Turizm Ulaşımla Gelişiyor

Tarih 02 Mayıs 2016, 13:47 Editör reşat tula

Doğu Karadeniz, son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin artan ilgisi dolayısıyla ülkenin önemli turizm merkezleri arasında anılıyor.

 Doğu Karadeniz, son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin artan ilgisi dolayısıyla ülkenin önemli turizm merkezleri arasında anılıyor. Yayla turizmi, bozulmamış doğal yapısı, yöre kültürü, huzuru ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Doğu Karadeniz, her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, yaptığı açıklamada, Doğu Karadeniz'in ülke turizminde önemli bir değer olduğunu ve ilk sıralara doğru ilerlediğini söyledi.

Doğu Karadeniz'in dünya turizmden aldığı payın sürekli arttığını ifade eden Hacısalihoğlu, "Turizmden daha fazla pay almak için sürekli çalışma yapıyoruz. Nisan ayı içinde Kuveyt,Suudi Arabistan ve Dubai'den turizm acentesi misafirlerimiz geldi. Şehrimizin gezilecek yerlerini kendilerine gösterdik. Bunun devamında geçen hafta bizim Dubai ziyaretimiz oldu. Orada turizm fuarına katıldık. Gerçekten uluslararası çapta önemli bir fuardı. Bu tür organizasyonlarda yer alarak şehrimizi tanıtmaya gayret ediyoruz." diye konuştu.

Hacısalihoğlu, tanıtımların turizm açısından önemli olduğunu vurgulayarak, "Dubai'de bölge turizmi açısından sevindirici haberler vardı. Oradaki görüşmelerimizde THY,Trabzon'a Körfez ülkelerinden daha fazla uçuş yapma isteğini ortaya koydu. Buna bağlı olarak bölgenin tanıtımı konusunda THY'nin yeni bir sosyal program hazırladığını ve önümüzdeki günlerde bunun uygulamaya konulacağını öğrendik." dedi.

"Sezonun bizim açımızdan iyi geçeceği ortada"

Körfez ülkelerinden bölgeye yapılacak uçak seferleri hakkında bilgi veren Hacısalihoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Air Arabia Havayolları bölgemize seferlere başlayacak. Ayrıca AtlasjetAbu Dabi'denTrabzon'a mayıs ayında haftada üç sefer koyacak. Hazırlıklar son aşamaya geldi. Turizm açısından her şey umut vadediyor. Sezonun bizim açımızdan iyi geçeceği ortada. Uluslararası otel zincirlerinin organizasyonunu yapan bir yabancı firma yetkilisiyle görüşmemizde, bize şehrimize gelen turist sayısında bu sezon yüzde 25'in üzerinde artış olacağını tahmin ettiklerini bildirdi. Her bakımdan buna hazırlıklı olmamız gerekiyor."

Hacısalihoğlu, Abu Dabi'ye Trabzon'dan direkt uçak seferi olmasını önemsediğine de işaret ederek, "Direkt uçuşlarla mesafe 3,5 saate inecek. Şimdi İstanbul aktarmalı 6 saati bulan uzun yolculuk oluyor. Abu Dabi ve Sharjah bölgesine direkt uçuşlar olduğu takdirde geçmişte Trabzon ile Sochi bağlantısıyla nasıl Rusya'ya yayılıyorduk, benzer şekilde iş adamlarımızın Dubai'ye de yayılacaklarını düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

O ülkelerdeki iş potansiyelinin de yüksek olduğunu anlatan Hacısalihoğlu, "Bölgemizden oraya gerek inşaat gerek diğer sektörlerde iş adamlarımızı götürüp orada önlerini açıcı fırsatlar tanıyabiliriz. Abu Dabi'deki şartların çok daha fazla olduğunu herkes biliyor. Tüm dünyada ekonomik yönden sıkıntı olduğu gibi, bizde de var. Diğer ülkelerde de olduğunu duyuyoruz. Bu nedenle dışa açılım bizim için çok büyük bir kolaylık. İş potansiyelini de dikkate aldığımızda o bölgede önemli ticari ilişkiler kurabiliriz." diye konuştu.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

Tüm Fotoğraflar    

  15.01.2021
 

15.01.2021..

İzlenme: 17

   
  14.01.2021
 

14.01.2021..

İzlenme: 18

   
  13.01.2021
 

13.01.2021..

İzlenme: 17

   
  12.01.2021
 

12.01.2021..

İzlenme: 19

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar