Karakter boyutu :
PLANLAMADA İKİNCİ ETAP’A GEÇİLDİ

PLANLAMADA İKİNCİ ETAP’A GEÇİLDİ

Tarih 05 Mayıs 2016, 17:23 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İmar Planlarına esas jeolojik plan çalışmalarını başlattı. Başkan Kasap,” Hazırlanması yasal bir zorunluluk arz eden jeolojik ve jeoteknik etütler’in Rize’yi, doğal afetlerin hasar verici etkisinden koruyacağı ve olası zemin problemlerine karşı tedbirli olunmasını sağlayacağını söyledi.”

Planlama sürecinin ana bileşeni olan jeolojik ve jeoteknik etüt araştırmaları, afete duyarlı planların yapılmasında büyük önem taşıyor. Bu anlamda İller Bankası yönetici ve uzmanları, İlgili firma yetkilileri ile görüşen Başkan Kasap, “Planlamanın birinci aşamasını oluşturan hali hazır harita çalışmaları tamamlanmış olup, ikinci aşaması olan jeolojık- jeoteknik planlama çalışmaları başlatılmıştır” dedi.

BAŞKAN KASAP, ÇALIŞMALARA VATANDAŞLAR YARDIMCI OLMALI…

Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Konu ile ilgili çalışmalar hakkında vatandaşların arazi çalışmalarında görevli personele yardımcı olmalarını rica ederken, Belediye Teknik Başkan yardımcılarından bilgi alabileceklerini söyledi. Başkan Kasap, “Yapılacak Jeolojik - Jeoteknik etüt çalışması ile Rize Belediyesinde belirlenmiş olan alanlardaki olası doğal afet tehlikelerinin (heyelan, kaya düşmesi, sıvılaşma, su baskını vb.) ortaya konacak, olası afet tehlikeleri için önlem ve öneriler belirlenecek ve çalışılan alanın yerleşilebilirlik durumunun tespit edilmesi hedeflenecek ve sonuç olarak inceleme alanında yapılan tüm çalışmalar ile yapılacak imar planına altlık oluşturacak Jeolojik-Jeoteknik etüt raporu hazırlanacaktır” diye konuştu.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI