Karakter boyutu :
YENİ ORTA CAMİİ’YE ASANSÖR HİZMETİ

YENİ ORTA CAMİİ’YE ASANSÖR HİZMETİ

Tarih 06 Mayıs 2016, 17:28 Editör reşat tula

Anadolu’da yaklaşık 700 yıldır süregelen ve Osmanlı döneminde yapılan ‘Bereket Duası’nın Rize’de yaşatılması adına Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, bu hafta Yeniköy mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

Yeniköy mahallesinde bulunan Yeni Orta Camii’nde kılınan sabah namazının ardından cemaatle birlikte kahvaltı ve sohbet eden Başkan Kasap, ardından mahalle sakinleri ve esnafın da katılımıyla bereket duasını gerçekleştirdi.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, yaşatılan Bereket Duası geleneğinin esnaf ve vatandaşların işlerinin hayırlı gitmesi, bütün vatandaşların sağlık ve huzur içinde hayatlarına devam etmeleri için bir araya gelip kaynaşmaya vesile olduğunu belirtti.

Başkan Kasap’ın konuşmasının ardından Yeni Orta Camii İmam hatibi Ramazan Ketenci tarafından Bereket Dua’sı yapıldı.

YENİ ORTA CAMİİ’YE ASANSÖR HİZMETİ

Bereket Dua’sının ardından mahalle sakinleri ile birlikte Yeni Orta Camii çevresinde incelemelerde Bulunan Başkan Kasap, Camii’nin iç ve dışarısındaki eksikliklerin giderilmesi için teknik ekibine talimat verdi.

Başkan Kasap ayrıca kısa bir süre önce mahalle sakinleri tarafından talep edilen Camii asansörü için yer incelemesinde bulundu. Yeni Orta Camii’nin ana yoldan yüksekte olması nedeniyle özelikle cenaze hizmetlerinin daha rahat yapılabilmesi için Rize Belediyesi tarafından camii yanında asansör yapılacak. Oldukça geniş bir şekilde içerisine tabut sığabilecek şekilde tasarlanacak olan asansör sayesinde mahalle sakinleri cenazelerini camii avlusuna rahatlıkla ulaştırabilecekler.

Camii çevresinde yapmış olduğu incelemelerin ardından Yeniköy mahalle esnafına ziyaretlerde bulunan Başkan Kasap, sorunları dinleyerek eksiklikleri teknik ekibine not aldırdı.Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI