Karakter boyutu :
SANAT RÜZGÂRI ANNELER İÇİN

SANAT RÜZGÂRI ANNELER İÇİN

Tarih 09 Mayıs 2016, 09:35 Editör reşat tula

Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan Anneler Günü'ne özel "Annelerimiz ve Biz" isimli resim sergisi açıldı. İsmail Kahraman Kültür Merkezi'ndeki açılışı Vali Ersin Yazıcı gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen açılışa, Vali Ersin Yazıcı ve eşleri Hanife Yazıcı, Rize Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Aksu, kurs öğretmenleri, kursiyerler ve davetliler katıldı.
ANNELERİMİZ VE BİZ RESİM SERGİSİ
Emine Kuvvet'in öncülüğünde gerçekleştirilen serginin açılışında Vali Ersin Yazıcı yaptığı konuşmada; " Rizeli vatandaşlarımızın her daim sanatsal ve kültürel faaliyetlerle buluşması için tüm imkânlarımızı kullanıyoruz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz 'Annelerimiz ve Biz' resim sergimiz de bu yaklaşımımızın bir örneğidir. Sanatçılarımızı bu güzel sergiyi hazırladığı ve bizlerle paylaştığı için gönülden kutluyorum. Kursiyerlerimizin yaptıkları çalışmaların hepsi ayrı bir önem taşıyor. Her çalışmada mutlaka bir kazanım var. Bu etkinliklerle birçok bilgi ve deneyim kazanıyorlar. Böyle özel bir günde de böylesine güzel bir serginin annelerimiz için açılmasının çok güzel bir düşünce olduğunu düşünüyorumBu sergi vesilesiyle bir kez daha Anneler Günü'nü kutluyor, bu özel günde, bize birbirinden güzel tablolar armağan eden sanatçılarımızı alkışlıyoruz. " diye konuştu.
anneler-gununde-vali-ersin-yazici’ya-anne-surprizi-!-(1).jpg

RESİMLERİ TEK TEK İNCELEDİ
Emeği geçenlere, katkı sağlayanlara, Merkez Halk Eğitimi kursiyerlerine, usta öğreticilere teşekkür eden Vali Yazıcı; Bayan Yazıcı   ile birlikte eserlerin sergilendiği stantları tek tek gezerek, bilgi aldı.
VALİ YAZICI, TABLOYU GÖRÜNCE ÇOK ŞAŞIRDI
Ressam Kuvvet'in çalışmaları hakkında bilgi verdiği sergide bir sürpriz yaşandı.
Ressam Emine Kuvvet, Vali Yazıcı'nın annesi ile yer aldığı bir karenin resmini tabloya aktararak Vali Yazıcı'ya sürpriz yaptı.
anneler-gununde-vali-ersin-yazici’ya-anne-surprizi-!.jpg

Ressam Emine Kuvvet'e teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar dileyen Vali Yazıcı ,"Çok güzel olmuş, sürpriz oldu" dedi.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI