Karakter boyutu :
BAŞKAN KASAP BİRİMLERİN ÇALIŞMALARINI TAKİP EDİYOR

BAŞKAN KASAP BİRİMLERİN ÇALIŞMALARINI TAKİP EDİYOR

Tarih 09 Mayıs 2016, 17:44 Editör reşat tula

Rize Belediyesi bünyesinde bulunan birim Müdürlerinin katıldığı değerlendirme toplantısı Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, başkanlığında belediye Meclis salonunda yapıldı.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap başkanlığında gerçekleşen toplantıya birim müdürleri ve başkan yardımcıları katıldı. Toplantıda 2016 yılı Şubat ayından Nisan ayına kardar olan zaman dilimi içerisinde Rize Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalar birim müdürleri tarafından raporlar halinde Başkan Kasap’a sunuldu.

Çalışmaların hangi aşamada olduğu ve müdürlüklerin yaptığı çalışmaların görüşüldüğü toplantıda, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, toplantıların düzenli bir şekilde devam ettirileceğini söyleyerek şu ifadelere yer verdi ; “Bu toplantıdaki amacımız hem arkadaşlarımızın yaptıklarını iletmeleri konusunda bir araç, hem de birimler arasında organize olarak iş birliğini geliştirebilmek olduğunu belirtti.

Başkan Kasap konuşmasında, “Önümüz malum yaz sezonu. Yaz ayları belediyelerin daha aktif çalışmalar içerisinde olduğu aylardır. Özellikle iklim şartlarına bağlı çalışmalarımız bulunmaktadır. Havaların mevsim normallerinde seyretmiş olduğu bu günlerde çevre düzenleme, yol, asfalt, teletuvar çalışmaları gibi birçok çalışmamız yoğun bir şekilde devam etmektedir.2 yılımızı doldurmuş olmakla beraber birçok projemizin masa başı çalışmaları bitirilmiş olup, artık projelerimizi hayata geçirme noktasında çalışmalarımıza aralıksız devam etmekteyiz” dedi.

Konuşmanın ardından birim müdürleri 2016 yılı Şubat ayından Nisan ayına kardar olan zaman dilimi içerisinde yapmış oldukları çalışmaları Başkan Kasap’a raporlar halinde sundular.

“MAKİNE PARKINA YENİ ARAÇ ALIMI YAPILDI”

Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü’nün yapmış olduğu sunumda, Şubat ayından bu yana 1 adet Greyder, 22 ve 8 tonluk olmak üzere 2 Adet Ekskavatör, 4 Kazıcı Yükleyici, 5 Adet Kamyon olmak üzere 3 milyon 655 bin lira değerindeki İş makinesi ve kamyonların Rize Belediyesi makine parkı bünyesine kazandırıldığı vurgulandı. Kazandırılan bu yeni araçlar sayesinde Rize Belediyesi’nin atölyesinde bakım onarım maliyetinin azaldığı ve araç kiralamasına gidilmekten kaçınıldığı vurgulandı.

“TELEFERİK PROJESİNDE SON ADIMLAR ATILIYOR”

Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından yapılan sunumda projelerin bir kısmında önemli adımların atıldığı vurgulanarak, vatandaşların merakla beklediği Teleferik Projesi’nin 45 kişilik 2 kabinden oluşacağı ve ( piyon ) ayağının yer tespiti yapılmış olup imar komisyonundan geçirilmiş olduğu, projenin kısa süre içerisinde başlatılacağı vurgulandı.

“SERİ ASFALT ÇALIŞMALARI BAŞLADI”

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan sunumda, Havaların ısınmasıyla birlikte 2016 yılı yaz dönemi seri asfalt çalışmalarının başladığı ve ilkim şartları çerçevesinde geçtiğimiz günlerde başlatılan asfalt çalışmaları kapsamında Yeniköy, Paşakuyu, Çamlıbel mahallesinde toplam yaklaşık 3500 tona yakın seri asfalt çalışmasının yapıldığı ve bu çalışmanın havaların güzel gitmesiyle birlikte arttırılarak devam edeceği vurgulandı. Ayrıca Fenişleri Müdürlüğü olarak teletuvar, parke taş sokak çalışmalarının aralıksız devam ettiği, Müftü ve Pehlivan taşı mahallelerinde ihtiyaç duyulan 70 metrekare perde duvar çalışmalarının yapıldığı belirtildi.

“ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR”

Fen İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Şefliği tarafından yapılan sunumda ise 5 ayrı mahallede oluşturulan 5 çocuk parkı tamamlanmış olup açılışı yapılarak hizmet vermeye başladığı, şehir içerisinde düzenli olarak çim budamaları belediye ekipleri tarafından yapıldığı, Müftü Camii çevre düzenlemesinin yapıldığı, Şubat ayından bu zama kadar 200 adet ağaç dikimi, 65 bin adet lale soğanı dikimi, Camii, Okul ve benzeri topluma açık alanlarda 300 adet oturma bankları yerleştirildiği ve sahilde kamelya yenileme çalışmaları gibi birçok çalışmanın yapıldığı vurgulandı. Ayrıca deniz caddesinde yapılan ışıklandırma ve çevre düzenleme çalışmalarının bitme aşamasında olduğu kaydedildi.

“KALDIRIM İŞGALİ YAPAN ARAÇLARA CEZA TUTANAĞI DÜZENLENDİ”

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan sunumda, Şehir içi dolmuşlarına yönelik yapılan çalışmada Araştırma Hastanesi yanında dolmuşlar için depolama alanı yapıldığı, şehir içi toplu taşıma alt yapı çalışmaları kapsamında toplu taşıma güzergâhları, başlangıç ve varış noktaları, durakları ve depolama alanlarının planlama haritalarına işlendiği, 72 adet Rize Belediyesi yolcu indirme bindirme durağı tabelasının belirlenen noktalara yerleştirildiği, D plaka dolmuş projesi kapsamında ve yönetmeliği konusunda çalışmaların devam ettiği, Ulaşım ana planı kapsamında mevcut cadde sokak yol bilgi formunun çıkartıldığı, kaldırım işgali yapan araçlara yönelik yapılan çalışma kapsamında 96 adet trafik ceza tutanağının düzenlendiği, Okul önlerinde hız kesici kasislerin yerleştirildiği gibi birçok çalışmanın yapıldığı belirtildi.

“İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR”

Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan sunumda ise, şehirde bulunan sivrisineklere karşı Mart ayı itibari ile başlatılan ilaçlama çalışmaların sürekli yapıldığı ve yaz dönemi boyunca devam edeceği bu amaçla kullanılmak üzere belediye bünyesine ikinci bir ilaçlama aracının kazandırıldığı, bu konuda vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi noktasında broşürler dağıtıldığı, hayvanlara yönelik yapılan çalışmalarda şubat ayından bu yana 200’e yakın sahipsiz hayvanın rehabilitasyonu sağlandı bununla ilgili aşılama ve karantina hizmetlerinin aralıksız devam ettiği belirtildi.

Birim müdürlerinin yapmış olduğu sunumların ardından yapılan değerlendirme sonrası daire müdürleri Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ile belediye yemekhanesinde akşam yemeğinde bir araya geldiler.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI