Karakter boyutu :
Rizeli Annelerden “Yaşama Yol Ver” Projesine Destek

Rizeli Annelerden “Yaşama Yol Ver” Projesine Destek

Tarih 10 Mayıs 2016, 17:11 Editör reşat tula

112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi” konularında toplumsal farkındalığın arttırılması amacıyla başlatılan medya kampanyasına çalışmalar devam ediyor.

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şubesi tarafından yürütülen "Yaşama Yol Ver" medya kampanyasına Rizeli annelerde destek oldu.

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan "Yaşama Yol Ver" medya kampanyası kapsamında Rize İl Sağlık Müdürlüğünce Tuzcuoğlu Memişağa Parkında tanıtım standı açıldı. 

Anneler Günü etkinlikleri kapsamında Rize Belediyesi tarafından annelere özel olarak düzenlenen çiçek dağıtım törenine katılan anneler, Sağlık Müdürlüğünce yürütülen “Yaşama Yol Ver” kampanyasına destek verdi.Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, çiçek dağıtım töreni sonrası “Yaşama Yol Ver” standını ziyaret ederek, vatandaşlara proje kapsamındaki materyalleri dağıttı.

Trafikteki vatandaşların ambulanslara yol vermesi, 112’ye düşen gereksiz çağrılara engel olmak ve farkındalık yaratmak açısından projenin öneminden vatandaşlara bahseden Kasap, “Genç, yaşlı her vatandaşımız bu projeye destek olmalı ve hayati durum olmadığı sürece ne 112 acil yardım hattını aramalı ne de trafikte ambulansın geçişine engel olmalıdır” dedi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI