Karakter boyutu :
Trafik Haftasında `Yaşama Yol Verin` Dediler

Trafik Haftasında `Yaşama Yol Verin` Dediler

Tarih 11 Mayıs 2016, 17:40 Editör reşat tula

Rize İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü tarafından trafik haftası etkinlikleri kapsamında İsmail Kahraman Kültür Merkezinde "Yaşama Yol Ver" standı kuruldu.

Trafik düzeni ve güvenliği bakımından, karayolunu kullananların eğitimindeki önemine dikkat çekmek, tüm kamu kurum ve kuruluşların trafik eğitimine olan katkılarını artırmak amacıyla düzenlenen kutlama töreninde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından "Yaşama Yol Ver" standı kuruldu.

112 Acil Çağrı Merkezinin gereksiz meşgul edilmesinin önlenmesi ve trafikte seyreden ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesine yönelik toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla kurulan standı, Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı J. Alb. Semih Coşkun, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı ile vatandaşlar ve öğrenciler ziyaret etti.
Sağlık personelleri tarafından stantı ziyaret edenlere dağıtılan el broşürleri ile 112’nin ne zaman aranacağı, 112 çağrı merkezi ile yapılan konuşmalarda nelere dikkat edileceği, 112 ekipleri verilen adrese ulaşana kadar vatandaşların ne yapmaları gerektiğini, trafikte ambulansın siren sesi duyulunca neler yapılması gerektiği konularında bilgilendirme yapıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaşama yol ver projesi kapsamında etkinliklerinin ve farkındalık artırıcı çalışmalarının önümüzdeki günlerde de geniş kapsamlı olarak devam edeceğini belirtti.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI