reşat tula
reşat tula
E-posta Gizli
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
05 Eylül 2016, 17:19


Karadeniz’i kara yoluyla gerek yolcu olarak, gerekse bölgeye yerli turist olarak gelmek isterseniz Ordu ilimizden mutlaka geçeceksiniz.

Geçen hafta İstanbul’dan bacanağım Ali Yavuz; bir cenaze vesilesiyle Rize’ye geliyor. Cenaze dönüşü gece Ordu’dan geçiyor.. Tabii ki o da cezayı yemeden İstanbul’a gidemeyenlerden oluyor. Yetmemiş gibi bir de Çorum Osmancıkta cezaya çarptırılıyor. İyice zivaneden çıkıyor. Facebook’tan veryansın ediyor. O kadar içerleniyor ki; küfürleri havada uçuşuyor.

Neyse.. Gelelim Ordudan gelip geçenler için kurulan bu tuzağa.

Bu soygun düzeneği şöyle çalışıyor. Önce hız limiti 110 deniyor. Tam siz o hıza ulaşmışken, 150 metre sonra (Yazı ile yüz elli) kenarda yeni bir tabela; ‘’hız limit bölgesi 50’’ Peki sonra? Aniden 80’lik yeni limit, derken 30’ luk başka bir tabela..

Diyelim ki Rize’ye giderken akıllandınız, cezaları da yediniz, dönerken Ordu’dan emekleyerek geçseniz dahi size kurulmuş elektronik hız tuzaklarından asla kurtulmanız mümkün değildir. Burası öyle bir duruma gelmiş ki hız yapsanız da, yapmasanız da birkaç bin liranıza göz diken bu bubik tuzağı sizi 24 saat Ordu ilinde bekliyor.

Şimdi bütün bunları bakanlık biliyor, Vali biliyor, belediye başkanı da biliyor. Ancak çare yok.

Şimdi vatandaş şunu soruyor? Rize, Trabzon, Giresun, Samsun, İstanbul ve öteki iller, izin verilen hız limitleriyle ceza yemeden gidebilen biz yolcular… Ordu’dan geçmeyelim mi?

Sonuç olarak: Bu soygun sistemini BİMER’e taşıyın.

Sis siz olun Ordu ilinden geçerken aracınızı 2. Vitese koyun. Eğer otomatik vites ise gaz pedalına ayağınızı ya da km.nizi ayarlayarak geçmenizi tavsiye ederim.

Hayırlı ve cezasız yolculuklar.

Orhan YAZICILAR

Bu yazı 66691 defa okunmuştur.